ראש ממשלת ישראל: בוגי יעלון

כאשר ראש הממשלה נבצר זמנית מביצוע תפקידו, המשנה הוא שממלא את מקומו. עכשיו, כשאנחנו בפתחו של משבר דיפלומטי חמור עם טורקיה ואולי עם העולם כולו - מי שממלא את מקומו של ראש הממשלה זמנית הוא השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם החליט לקצר את ביקורו ולשוב באופן מיידי לישראל, אך בזמן שהוא לא נמצא מי שממלא כעת את מקומו כראש הממשלה בפועל הוא השר לנושאים אסטרטגיים והרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון.

השר יעלון מונה עם הקמת הממשלה לתפקיד המשנה הראשון לראש הממשלה והוא זה שמכהן כראש הממשלה בפועל כאשר נבצר מנתניהו זמנית למלא את תפקידו, כמו למשל במקרים של נסיעות ממושכות לחו"ל.

כעת, כאשר אנחנו נמצאים בפתחו של משבר דיפלומטי קשה עם טורקיה, יהיה זה השר יעלון שיצטרך להנהיג את הממשלה ואת המאמצים הדיפלומטים לסיים את המשבר הנוכחי כמה שיותר מהר. בלשכת ראש הממשלה אישרו כי השר יעלון הוא אכן כעת ראש הממשלה בפועל.

מוקדם יותר היום התקבלו דיווחים על מגעים בין יועציו של ראש הממשלה נתניהו לנשיא האמריקני ברק אובמה שנועדה לקבוע האם הפגישה תיערך כמתוכנן או תבוטל. בהתחלה נבדקה אפשרות להקדים את הפגישה בין השניים להיום, אך בעקבות שבארה"ב מציינים היום את יום הזיכרון, הדבר לא התאפשר. נתניהו ישוב לישראל מיד כאשר יסיים את ביקורו בקנדה.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק