תיעוד: ישי נמלט מהמפגינים בי-ם

דקות ארוכות חלפו עד ששוטרי היס"מ חילצו את השר ישי מביתו של הרב אלישיב בירושלים. אחרי שהמפגינים ניקבו צמיג במכונית השרד של השר, הוא פונה מהמקום ברכב חלופי תחת אבטחה כבדה. צפו בתמונות

שר תחת התקפה: הדרמה הגדולה הערב בירושלים הסתיימה בחילוץ של שר בממשלת ישראל תחת אבטחה כבדה של אנשי יס"מ. מספר קיצונים תקפו את שר הפנים אלי ישי מש"ס ורגמו אותו באבנים בעת ביקורו אצל הרב אלישיב בשכונת מאה שערים בירושלים.

רוצים לקבל חדשות לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השמועה על הגעתו של הרב לבית הרב התפשטה במהירות ברחובות השכונה. כשביקש ישי לצאת מבית הרב, פתחו המפגינים בקריאות גנאי והשליכו אבנים וביצים לעבר הפמלייה שליוותה אותו לבית הרב. בסופו של דבר, ישי נאלץ לחזור על עקבותיו בהוראת היס"מ וחולץ רק כעבור מספר דקות בסיוע המאבטחים.

"השר ישי הגיע כדי לנחם את הרב אלישיב במאה שערים והותקף ללא סיבה", ציין רועי לחמנוביץ', דוברו של השר. "מדובר בפעם הראשונה שחרדי מותקף רק משום היותו ציוני". לדברי לחמנוביץ' ההמונים ניקבו צמיג במכוניתו של השר, שעה שהסתתר בבית הרב, ונדרש רכב חלופי כדי לפנותו מהמקום.

"הוא הותקף עקב זה שהוא חלק מסמלי המדינה מעצם היותו שר בממשלה - זאת מהות ההתקפה. המפגינים צעקו לעברו, זרקו ביצים ויידו לעברו אבנים", הוסיף הדובר. "כשהאירוע התלהט נכנס השר לביתו של הרב אלישיב ולכן הוא לא נפגע, אך עוזרו שלומי לוי ספג ביצים ואבנים מהתוקפים".