השרים אישרו את "חוק שליט": החמרה בתנאי האסירים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק הקוראת להחמיר את תנאי מאסרם של אסירי חמאס ולהשוות אותם לתנאים בהם מוחזק גלעד שליט. הצעת החוק תובא לאישור הכנסת ביום רביעי. יוזם החוק, ח"כ דנון, לערוץ החדשות: "המהלך הזה יקדם את שחרור שליט"

ועדת השרים לענייני חקיקה קיבלה היום את הצעת החוק שזכתה לכינוי "חוק שליט", הקוראת להחמיר את תנאי המאסר של אסירי החמאס כל עוד הארגון מחזיק בחייל הישראלי החטוף גלעד שליט. ביום רביעי הקרוב תובא ההצעה לאישור מליאת הכנסת בקריאה טרומית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בהצעת החוק שיזם ח"כ דני דנון (ליכוד) אשר לדבריו "באה לתקן את מצב האבסורד לפיו ארגוני טרור החוטפים אזרחים ישראלים כקלפי מיקוח, מונעים מהם ביקורים באופן גורף, ואילו חברים בארגוני טרור אלו היושבים במאסר בישראל, רשאים לקבל מבקרים. התיקון לחוק ימנע את אותם ביקורים, מלבד ביקור עורך דין כחוק וכן ביקור של ארגון הצלב האדום הבינלאומי פעם בשלושה חודשים", כפי שנכתב בדברי ההסבר להצעת החוק.

טיבי: "אישור החוק הוא מניפולציה"

"אני מאוד שמח ומברך על ההחלטה", אמר ח"כ דנון בראיון לערוץ החדשות. "צריך להפסיק את הביקורים ואת תנאי ה-VIP ובשלב שני למנוע את העברת הכספים לארגון. רק בעזרת יצירת לחץ משמעותי נצליח להניע את המהלך להשבתו של גלעד שליט".  

מי שמתנגד להצעת החוק הוא חבר הכנסת אחמד טיבי שהגיב בחריפות לאישורה. "מדינה לא יכולה להתנהג בצורה כזו. הפיתרון היחידי הוא עסקת חילופים ולא מניפולציות כאלה", אמר טיבי. "אפילו מצור שלם על רצועת עזה לא הביא לממשלה את מה שהיא רוצה".

"רק משא ומתן יכול להביא לכך שגלעד שליט ישוב לבית משפחתו כמו גם האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל, מה גם שקרובי משפחות האסירים הנמצאים בעזה לא יכולים ממילא להיכנס לישראל כדי לבקר את יקיריהם", ציין טיבי והוסיף: "אני אומר את הדברים בידיעה ששליט הוא חייל ששירת בצבא כיבוש".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות