צפו: רוני דניאל לא מאמין לא-סאנע

איך מאבדים 5 דרכונים דיפלומטיים? ח"כ א-סאנע אומר שמדובר בחוסר תשומת לב, אבל לדעתו של רוני דניאל משהו פה מריח לא טוב. "אני לא קונה את ההסברים שלו", הוא אומר. חבר הכנסת מתגונן וטוען שרוני דניאל יכול ליצור סרט בדיוני מהטענות שלו. צפו בעימות בין השניים

בכירי המדינה נוסעים בעולם עם דרכונים דיפלומטיים שמנפיק משרד החוץ. הדרכון הדיפלומטי היא רכוש של מדינת ישראל, תעודה יקרה המעניקה למחזיק בה חסינות והקלות במעבר בין מדינות. חבר הכנסת טאלב א-סאנע צוייד בדרכון דיפלומטי, כמו חבריו הח"כים, אלא שהוא הצליח לאבד חמישה דרכונים כאלה.

בתוכנית "שש" עם עודד בן עמי השיב חבר הכנסת א-סאנע לטענות המופנות נגדו ואמר: "זו הקדנציה החמישית שלי בכנסת, כך שמדובר בממוצע של דרכון לקדנציה. רובם הלכו לאיבוד בתוך הבית ואחרי שקיבלתי דרכון חדש מצאתי את האבודים. זה פשוט עניין של חוסר תשומת לב, מכאן ועד לעשות מזה סיפור כמו שעשו במשרד החוץ יש מרחק גדול".

הפרשן רוני דניאל השיב לטענותיו של א-סאנע ואמר כי אינו קונה את ההסברים שלו: "זה יוצא שאחת לשלוש שנים האיש מאבד דרכון דיפלומטי - ראוי לבדוק את זה ברצינות. התקנות של משרד הפנים אומרות שאחרי דרכון שני לא מנפיקים יותר דרכון אלא רק תעודות מסע. הדרכונים הגנובים האלה שימשו פושעים כדי לחמוק מישראל וגם כדי להיכנס לארץ. זה לא נשמע טוב וההסברים לא מספקים".

חבר הכנסת לא נשאר חייב וטען שרוני דניאל בונה על הסיפור הרים וגבעות ויכול אפילו לייצור מהסיפור הזה סרט בדיוני. "דרכון נשאר דרכון" אומר א-סאנע. "כשאתה מודיע למשטרה הם מבטלים אותו ואף אחד לא עושה בו שימוש יותר ואין לו יותר תוקף. לא צריך לעשות מזה סיפור גדול".

לסיום הציע רוני דניאל הצעה יצירתית לפיה כל חבר כנסת שמאבד דרכון יישאר במדינה בה איבד אותו עד שיימצא - "הרי בין כה וכה", טען דניאל, "א-סאנע נהנה בלוב במחיצתו של השליט קדאפי".

רוצים לקבל חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק