צפו: ח"כ טאלב א-סאנע הוצא בכוח ממליאת הכנסת

דיון מיוחד בכנסת לרגל יום ירושלים הסתיים בצעקות רמות ובהוצאתו של ח"כ טאלב א-סאנע מהמשכן. רה"מ נתניהו הדגיש את הקשר העמוק של עם ישראל ובירתו וזכה לקריאות ביניים מכיוון ספסלי הח"כים הערביים. ח"כ א-סאנע המשיך להפריע לדברי נתניהו, ואז הורה יו"ר הכנסת למאבטחים להראות לו את הדרך החוצה. צפו במהומה

כשבועיים לאחר שהורד בכוח ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) מדוכן הנואמים בכנסת, מצא גם חברו למפלגה ח"כ טאלב א-סאנע את עצמו מחוץ לאולם המליאה.

הרוחות התלהטו במהלך נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת ישיבה מיוחדת לציון יום ירושלים, לאחר שנתניהו ביקש להדגים את הזיקה בין העם היושב בציון ובין עיר הבירה באמצעות כתבי הקודש. "ירושלים מוזכרת בתנ"ך 667 פעמים", ציין ראש הממשלה והציע להשוות את המספר לספרי הדתות האחרות.

בתגובה התפרץ ח"כ א-סאנע לעבר נתניהו והדיון החגיגי עבר לטונים צורמים. יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין ניסה להרגיע את הרוחות וקרא לפוליטיקאי לחדול. "מה הוא אמר?", צעק היו"ר לעבר א-סאנע. "הוא אמר דברים נכונים". כאשר המשיך נציג רע"מ-תע"ל בקריאות הביניים, הורה ריבלין למאבטחי המשכן להוציאו מהמקום.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ריבלין: רק חובשי כיפות חוגגים את יום ירושלים

לפני שהמהומה החלה, הביע היו"ר ריבלין צער על כך שלא כל מדינת ישראל מציינת את יום חגה של הבירה. "מרבית האירועים המרכזיים בירושלים נערכים מזה זמן רב בחסותו של ציבור חובשי הכיפות", ציין יו"ר הכנסת.

בסוף חודש אפריל הסתיים דיון סוער בכנסת באופן חריג וכמעט חסר תקדים בקטיעת נאומו של חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), שנלקח בכוח על ידי הסדרנים מדוכן הנואמים.

"הרגשתי כמו באחרון המחסומים של צה"ל בגדה", אמר טיבי בתגובה לאירוע בראיון לערוץ החדשות. "יש אווירה גזענית שהגיע גם לכנסת אבל לא חשבתי שהיא תחלחל לניהול הישיבה ותגיע עד להורדה של ח"כ ערבי מדוכן הנואמים על ידי שני מאבטחים".

"העולם יראה את התמונות האלה והדמוקרטיה הישראלית תראה במערומיה", ציין טיבי. בסיום השיחה, נשאל חבר הכנסת מה היה אותו משפט שנמנע ממנו לומר מעל דוכן המליאה. "רציתי לומר שהוזמנו לדיון על ידי ועדת הכנסת בנושא הסרת החסינות ואנו לא מתכוונים להופיע שם", השיב.

"אני מודע לעובדה שקשה לשמוע את הדעות שלנו, אבל מבחנה של הדמוקרטיה הוא לאפשר לי את החופש להגיד את הדברים שלנו גם הם שונים", אמר חבר הכנסת. "אני מודע לזה שיש בחירות בליכוד, אבל ההתנגדות של כרמל שאמה הכניסה יום שחור לכנסת, זו התנהגות נמוכה, שלא מתאימה לכנסת".

טיבי עלה לנאום והורד בכוח

האירוע החריג התרחש במהלך הדיון שהתקיים במליאה בנושא ביקורם של חברי הכנסת בלוב, שאותו יזם טיבי. בשלב מסוים, סגן יו"ר הכנסת ח"כ כרמל שאמה ביקש מטיבי לסיים את נאומו שחרג מהזמן שהוקצה לו, אך טיבי התעקש לסיים את נאומו והורד מהדוכן בכוח.

בעקבות בקשתו של שאמה פרץ ויכוח בין השניים, שבמהלכו קרא טיבי לעבר שאמה ואמר "אתה מפעיל עליי טרור עכשיו". שאמה בחר לענות לטיבי ואמר לו כי "הטרור לא בא מהצד שלנו בדרך כלל". חילופי הדברים בין השניים הפכו חריפים יותר ככל שהתקרבו הסדרנים לדוכן הנואמים כדי לפנותו.

טיבי התעקש לסיים את משפטו וניסה להתנגד לשני הסדרנים שאחזו בזרועותיו, אולם לבסוך הם ניתקו אותו מהדוכן בכוח והובילו אותו אחר כבוד חזרה למקומו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק