הכנסת: "לא" לשנת לימודים חינם למשוחררים

משתחררים בקרוב וחולמים על שנת לימודים חינם באוניברסיטה? מצטערים לאכזב. מליאת הכנסת דחתה את ההצעה לממן את השנה הראשונה במוסדות להשכלה גבוהה. ח"כ פלסנר למתנגדים: מתבייש בכם

נדחתה הצעת החוק למימון שנת לימודים לחיילים משוחררים (חדשות 2)

מליאת הכנסת דחתה היום את הצעת החוק, לפיה חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי יהיו פטורים מתשלום שכר הלימוד בשנתם הראשונה במוסדות להשכלה גבוהה.

בתגובה להחלטה, תקף יוזם ההצעה ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) את חברי הממשלה. "מתברר שהקמפיין הצעיר של הליכוד היה מבוסס על הונאה", האשים. "אני מבין שיכול להיות שבמצודת זאב יש חיסון נגד בושה , אז אני מתבייש בשבילכם".

לטענת ח"כ פלסנר, חברי הליכוד הפרו את הבטחותיהם, למרות שאמרו כי מדובר בתכנית שנועדה להקל על מי שנושא בנטל. "הבטחתם לתגמל את מי שמשרת ואת מי שנותן, בינתיים תגמלתם את אלא שלא משרתים הוספתם עשרות אחוזים לאברכי הישיבות אבל כלום לסטודנטים", הצהיר.

מלבד לצאת חוצץ נגד ח"כ לוין, ח"כ חוטובלי, ח"כ שאמה, ח"כ דנון וסגנית השר גמליאל תקף נציג קדימה את ראש הממשלה בחריפות, והפציר בחבריו לא ללכת בעקבותיו.

"אז מה אם למר נתניהו יש רקורד של אי עמידה בהתחייבויות אז מה אם מר נתניהו כבר בעבר בקדנציה הראשונה שלו פתר את בעיות הסטודנטים באמצעות חלוקת מגשי פיצה לסטודנטים שעמדו ליד הבית שלו", האשים ח"כ פלסנר. אתם בוחרים להגיש לציבור הצעיר את אותם הפיצות העבדות מלפני עשר שנים, אני קורא לכם ברגע האחרון שעוד אפשר להתעשת".

מנגד, דחה בתוקף יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין את הדברים. "הממשלה אישרה הצעת החלקה המעניקה שנת לימודים ראשונה בחינם בשלב הראשון במוסדות להשכלה גבוהה בפריפריה", הסביר. "במים אלה מתגבשת תכנית סיוע נוספת מקיפה לחיילים משוחררים. לדברי ח"כ אלקין, אין טעם להתייחס לח"כים שמעתיקים חוקים רק על מנת להביך את הקואליציה. "הם מביכים את עצמם בלבד", טען. "שלוש שנים היו לקדימה לקדם את הנושא והם לא עשו דבר".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק