סמנכ"ל המרכז לשלטון מקומי זומן לשימוע בעקבות נסיעתו ללוב

השייח' ריאן כאמל שמשמש כסמנכ"ל המרכז לשלטון מקומי, קיבל בימים האחרונים מכתב ממנכ"ל המרכז שלמה בוחבוט, בו הוא מזמין אותו לשימוע שלאחריו ככל הנראה יוחלט להדיח אותו מתפקידו. ח"כים וראשי מועצות ערביים זועמים על ההחלטה ומנסים לשנות את החלטתו של בוחבוט

הנסיעה שתגרום לפיטורים? סמנכ"ל המרכז לשלטון מקומי השייח' ריאן כאמל, שהצטרף לנסיעת משלחת הח"כים הערבים ללוב, קיבל לפני כיומיים זימון ממנכ"ל השלטון המקומי וראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט, לשימוע שבסופו ככל הנראה תתקבל החלטה להדיח אותו מתפקידו. על פי הידוע, הזימון לשימוע התקבל לאחר שהשייח' כאמל התבטא נגד המדינה ונגד ממשלת ישראל במהלך הנסיעה ללוב.

ח"כ טאלב א-סאנע, ששמע על הזימון לשימוע, תיאר את ההחלטה כאקט נקמני ומסוכן. "זהו ניסיון להפעיל לחץ על מנת להשתיק את חברי ההנהגה של ערביי ישראל". לטענת ח"כ א-סאנע, במידה והשייח' כאמל יודח מתפקידו, תהיה זו כניעה לרצון הימין הקיצוני. "אני קורא לוועדת המעקב של ערביי ישראל להתערב על מנת שהשייח' כאמל לא יפוטר", סיכם.

גם ראשי המועצות הערביות לא עמדו מנגד, ושיגרו מכתבים לשלמה בוחבוט כדי לנסות לשכנעו שלא לפטר את השייח' כאמל. ראש עיריית סכנין מאזן גנאים, חבר המשלחת, זעם על ההחלטה של המרכז לשלטון מקומי ואמר, "אני רואה בצעד שנקטת פגיעה קשה בראשי המועצות הערבים, שהם חלק מהמרכז לשלטון מקומי". אל גנאים הצטרפו גם ראשי המועצות מקלנסוואה, מטירה, כפר ברא וג'לג'וליה, שקראו לבוחבוט לחזור בו מהחלטתו.