אושר בממשלה: טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 8

מהפכת טיפולי השיניים יוצאת לדרך. הממשלה אישרה את תכניתו של סגן שר הבריאות ליצמן, במסגרתה יינתנו הטיפולים לילדים עד גיל 8 בחינם או תמורת סכום סמלי. סגן שר הבריאות בראיון לערוץ החדשות: "מדובר בהחלטה היסטורית"

הממשלה אישרה הבוקר פה אחד את תכניתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, במסגרתה ישולבו טיפולי שיניים לילדים עד גיל 8 בסל השירותים שבחוק ביטוח בריאות ממלכתי. על פי הרפורמה, יזכו הילדים לטיפולים בחינם או תמורת 20 שקלים.

המהפכה תצא לדרך כבר בתחילת חודש יולי הקרוב, וזאת רק לאחר הסדרת חקיקה שתאפשר לרופאים העצמאיים להשתלב במתן הטיפולים, כפי שדרש שר התמ"ת בנימין בן אליעזר.

הטיפולים שיינתנו חינם יכללו: בדיקות תקופתיות (פעמיים בשנה) על ידי רופא, הסרת אבנית פעם בשנה, איטום חרירים וחריצים, צילומי רנטגן לפני טיפול( פעמיים בשנה), ובמהלכו לפי הצורך, ייעוץ והכנת טיפול וכן הדרכה על נושא היגיינת הפה.

סכום סמלי בסך 20 שקלים יידרש עבור: עזרה ראשונה הכוללת טיפול שאינו סובל דיחוי, טיפולי שורש, סתימות, כתרים, עקירות (כולל עקירות כירורגיות) והרדמה קלה. לילדים עד גיל 5 תינתן הרדמה כללית לצורך טיפולים בחינם.

ליצמן: "החלטה היסטורית"

סגן השר ליצמן מיהר לברך על אישור הצעתו. "זו החלטה היסטורית", הדגיש ליצמן בריאיון לערוץ החדשות. "זה יביא לחיסכון בקרב השכבות החלשות".

לדברי סגן השר, העלות הגבוהה של טיפולים גורמת לכך שרבים מזניחים את בריאות השיניים ומתקשים לעמוד בתשלומים. "ישראל היא אחת המדינות במערב בהן מוציאים האזרחים הכי פחות כסף על השיניים", ציין ליצמן והוסיף: "הן חשובות כמו עיניים וידיים".

מנגד דחה ליצמן בתוקף את הטענות הרבות על כך שלא היה צריך לגרוע 65 מיליון שקלים מסל התרופות לטובת התכנית. "בהסתדרות הרפואית מבינים בשיניים כמו שאני מבין בחלל", תקף סגן השר.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק