היום: המבחן הגדול של נתניהו

דריכות שיא בליכוד לקראת ההכרעה היום במרכז המפלגה על שינוי החוקה ודחיית הבחירות הפנימיות. נתניהו זקוק לתמיכתם של כ-1,500 המצביעים מתוך 2,600 כדי להעביר את ההצעה ולהחליש את מחנה פייגלין. עדכונים על הבחירות בשידור חי במהלך כל היום בערוץ החדשות

דריכות שיא בליכוד: חברי מרכז המפלגה יכריעו היום האם נתניהו יוכל לבצע את השינוי בחוקה אותו הוא מבקש לעשות בעניין מועד הבחירות למוסדות המפלגה.

בשעה 10:00 בבוקר ייפתחו הקלפיות ביותר מ-20 מוקדים ברחבי הארץ, וכ-2,500 חברי מרכז יידרשו להכריע בין עמדתו של נתניהו לבין עמדת האגף הימני במפלגה בהנהגתו של משה פייגלין, שמתנגד לדחייה במועד הבחירות. בשעה 22:00 בלילה הן יינעלו ולקראת חצות ייתפרסמו התוצאות.

בימים האחרונים הפעיל ראש הממשלה נתניהו את כל כובד משקלו בעניין, כאשר נפגש עם פעילים וחברי מרכז, אולם החשש בסביבתו הוא מאחוז הצבעה נמוך, שיטיב עם מתנגדי הצעתו. אמש חזר והפציר ראש הממשלה בנימין נתינהו בחברי המרכז: "לכו להצביע". ראש הממשלה זקוק לתמיכתם של לפחות שני שלישים מהחברים.

הצעת ראש הממשלה נוגעת לשינוי חוקת המפלגה, לפיה הבחירות למוסדות הליכוד יתקיימו שלוש שנים אחרי הבחירות לכנסת במקום שנה אחריהן, כפי שמחייבת החוקה כיום. נתניהו מנסה לדחות את הבחירות למוסדות המפלגה, כדי להספיק ולהגדיל את מפלגת השלטון, ואם הצעתו תתקבל הוא יוכל לערוך מפקד חברים בחודשים הקרובים ובכך לצרף עוד אנשים לשורות הליכוד.