פעילי הימין צעדו בסילוואן תחת מטח אבנים ובקבוקי תבערה

אנשי הימין הקיצוני שצעדו בסילוואן התקבלו במטח אבנים, בקבוקי תבערה וקריאות "אללה הוא אכבר" מצד רעולי פנים במקום, אולם למעט מספר מעצרים ולמרות האווירה המתוחה - האירוע הסתיים ללא אירועים דרמטיים. שני שוטרי מג"ב נפצעו קל

צעדת הימין בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים יצאה הבוקר לדרך כמתוכנן, ולמרבה המזל הסתיימה ללא אירועים דרמטיים. שני שוטרי מג"ב נפצעו באורח קל מיידויי אבנים מצד מתפרעים תושבי המקום. את הצעדה העברנו בשידור חי כאן בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

במהלך הצעדה, כמה עשרות רעולי פנים יידו אבנים ואף בקבוקי תבערה לעבר אנשי כוחות הביטחון שאיבטחו את הצועדים במזרח העיר. למרות האבטחה הכבדה ברחוב, התושבים עצמם התקשו להשלים עם קיום הצעדה וקראו "אללה הוא אכבר" לעבר הצועדים. מספר תושבים התמקמו על גגות הבתים והשליכו חפצים על הצועדים. שני שוטרי מג"ב נפצעו קל מאבנים.

מספר תושבי ירושלים מתנועות השמאל הגיעו גם הם לסילוואן הבוקר כדי לחזק את תושבי השכונה אל מול המפגינים מהימין. "אנחנו נמצאים כאן בתור ירושלמים במטרה לתמוך בתושבים, גם כשפעילי הימין לא מציגים את הפרובוקציות שלהם", אמר אחד הפעילים לערוץ החדשות.

נתניהו ביקש לדחות - היועמ"ש אישר

@002003פעילי ימין בראשות איתמר בן-גביר וברוך מרזל קיבלו אישור ממשטרת המחוז לקיים את התהלוכה בשכונה שרוב תושביה ערבים כדי להביע את מחאתם על חוסר השיוויון באכיפה מולם. לטענתם, בניגוד לנעשה בהתנחלויות, גורמי האכיפה לא פועלים נגד הבנייה הבלתי חוקית שמתקיימת לכאורה בשכונות הערביות בעיר.

"אנו מצפים שאותם אבירי שלטון החוק שפועלים למען אטימתו של בית יהונתן יצעדו איתנו וידרשו את אכיפת שלטון החוק והריסת כל הבתים הבלתי חוקיים אותם בנו הערבים במזרח העיר", אמר בן-גביר. לשכת ראש הממשלה פנתה אמש לשר לביטחון פנים בבקשה לדחות את הצעדה כדי לא להביך את נתניהו בזמן ביקור מיטשל, אך היועץ המשפטי יהודה וינשטיין הורה לקיים אותה כמתוכנן.

"מיטשל הוא לא בעל הבית של ירושלים"

"מיטשל הוא לא ראש הממשלה, לא מפקד המחוז ולא בעל הבית של ירושלים", אמר בן-גביר בתגובה לבקשה, "אין נימוק משפטי לדחות את קיום התהלוכה, וזכותנו לצעוד גם אם מיטשל לא אוהב את זה". גורם מדיני ציין לעומת זאת כי "פעילות שכזו בעיתוי הנוכחי עלולה לגרום להתלקחות בבירה, ולפגוע במאמצים לקידום תהליך השלום. מדובר בהפגנה של גורמים קיצוניים, המעוניינים לעורר פרובוקציה".

למרות האישור, הודיעו בצמרת המחוז לפעילי ארץ ישראל שלנו כי המשטרה מטילה מספר הגבלות על הצועדים. על פי האישור המשטרה, צעדו פעילי הימין ובראשם ברוך מרזל ואיתמר בן גביר מחניון גבעתי ועד למרכז סילוואן. המשטרה הגבילה את מספר המשתתפים בצעדה ל-70 איש בלבד ופעילי הימין התבקשו שלא לצעוד עם נשקים. הצעדה נערכה במסלול שאורכו כ-700 מטר, והמשטרה הקצתה פרק זמן של שעה מתחילת הצעדה ועד סופה - וכך אכן היה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק