סופית: אנשי הימין הקיצוני יצעדו במזרח ירושלים

אחרי שפעילי הימין הקיצוני קיבלו אישור לצעוד במזרח ירושלים ביום ראשון, במחאה על אי הריסת בתי ערבים שנבנו לטענתם בניגוד לחוק, לשכת ראש הממשלה ביקשה לדחות את הצעדה שתביך את נתניהו בזמן ביקור מיטשל. גורם מדיני: הצעדה עלולה לגרום להתלקחות בבירה. את הצעדה נעביר בשידור חי בערוץ החדשות מ-10:00 בבוקר

צעדת הימין שמתוכננת לצעוד בבוקר בשכונת סילוואן בשכונת ירושלים תצא לדרך כמתוכנן, למרות בקשת לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. את הצעדה נעביר בשידור חי בערוץ החדשות החל בשעה 10:00 בבוקר.

פעילי ימין בראשות איתמר בן-גביר וברוך מרזל, ביקשו אישור ממשטרת המחוז על מנת לקיים תהלוכה בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים, על מנת להביע את מחאתם בנוגע לאי אכיפת החוק בירושלים, לדבריהם. "אנו מצפים שאותם אבירי שלטון החוק שפועלים למען אטימתו של בית יהונתן יצעדו איתנו וידרשו את אכיפת שלטון החוק והריסת כל הבתים הבלתי חוקיים אותם בנו הערבים במזרח העיר", אמר בן-גביר.

למרות האישור, קצינים במחוז ירושלים ביקשו תחילה מבן-גביר ואנשיו לדחות את קיום התהלוכה במספר ימים, לטענתו בשל ביקורו באזור של ג'ורג' מיטשל, השליח האמריקני לאזור, והעובדה כי קיום הצעדה תגרום למבוכה בממשלה. "מיטשל הוא לא ראש הממשלה ולא מפקד המחוז", אמר בן-גביר, "אין נימוק משפטי לדחות את קיום התהלוכה, וזכותנו לצעוד גם אם מיטשל לא אוהב את זה".

לשכת ראש הממשלה ביקשה מהשר לביטחון פנים לדחות את הצעדה כדי לא להביך את נתניהו בזמן ביקור מיטשל. גורם מדיני אמר, כי "פעילות שכזו בעיתוי הנוכחי עלולה לגרום להתלקחות בבירה, ולפגוע במאמצים לקידום תהליך השלום. מדובר בהפגנה של גורמים קיצוניים, המעוניינים לעורר פרובוקציה".

המשטרה הטילה מגבלות על התהלוכה

למרות האישור, הודיעו בצמרת המחוז לפעילי ארץ ישראל שלנו כי המשטרה מטילה מספר הגבלות על הצועדים. על פי האישור פעילי הימין ובראשם ברוך מרזל ואיתמר בן גביר יצעדו מחניון גבעתי ועד למרכז סילוואן. המשטרה הגבילה את מספר המשתתפים בצעדה ל-70 איש בלבד ופעילי הימין התבקשו שלא לצעוד עם נשקים. הצעדה תיערך במסלול שאורכו כ 700 מטר, והמשטרה הקצתה פרק זמן של שעה מתחילת הצעדה ועד סופה.