הימין צועד - ומביך את ראש הממשלה

פעילי הימין ביקשו אישור לצעוד במזרח ירושלים ביום ראשון, במחאה על אי הריסת בתי ערבים שנבנו לטענתם בניגוד לחוק. שוטרי מחוז ירושלים ניסו לעצור את קיום הצעדה, שתיערך דווקא כאשר ג'ורג' מיטשל נמצא באזור, אך לבסוף אישרו את הצעדה. איתמר בן גביר אמר בתגובה: "מיטשל הוא לא מפקד המחוז ולא רה"מ"

פעילי ימין בראשות איתמר בן-גביר וברוך מרזל, ביקשו אישור ממשטרת המחוז על מנת לקיים תהלוכה בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים, על מנת להביע את מחאתם בנוגע לאי אכיפת החוק בירושלים, לדבריהם. "אנו מצפים שאותם אבירי שלטון החוק שפועלים למען אטימתו של בית יהונתן יצעדו איתנו וידרשו את אכיפת שלטון החוק והריסת כל הבתים הבלתי חוקיים אותם בנו הערבים במזרח העיר", אמר בן-גביר.

למרות האישור, קצינים במחוז ירושלים ביקשו תחילה מבן-גביר ואנשיו לדחות את קיום התהלוכה במספר ימים, לטענתו בשל ביקורו באזור של ג'ורג' מיטשל, השליח האמריקני לאזור, והעובדה כי קיום הצעדה תגרום למבוכה בממשלה. "מיטשל הוא לא ראש הממשלה ולא מפקד המחוז", אמר בן-גביר, "אין נימוק משפטי לדחות את קיום התהלוכה, וזכותנו לצעוד גם אם מיטשל לא אוהב את זה"

למרות האישור, הודיעו בצמרת המחוז לפעילי ארץ ישראל שלנו כי המשטרה מטילה מספר הגבלות על הצועדים. על פי האישור פעילי הימין ובראשם ברוך מרזל ואיתמר בן גביר יצעדו מחניון גבעתי ועד למרכז סילוואן. המשטרה הגבילה את מספר המשתתפים בצעדה ל-70 איש בלבד ופעילי הימין התבקשו שלא לצעוד עם נשקים. הצעדה תיערך במסלול שאורכו כ 700 מטר, והמשטרה הקצתה פרק זמן של שעה מתחילת הצעדה ועד סופה.