כצל'ה נגד ההומואים בכנסת

ח"כ יעקב כ"ץ, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, הוזמן ל"כנס הגאווה" שמארגן ח"כ ניצן הורוביץ - וקיבל חום. הוא פנה היום אל יו"ר הכנסת ודרש לבטל את מה שמוגדר על ידו כ"תועבה". ח"כ כ"ץ לא למד דבר מנסיון הרצח במצעד הגאווה בירושלים ב-2005, ומהרצח בברנוער ב-2009", אמר בתגובה ח"כ הורוביץ

יו"ר האיחוד הלאומי חבר הכנסת יעקב כ"ץ (כצל'ה) לא גאה בהומואים של ישראל - כך לפחות נראה ממכתבו היום אל יו"ר הכנסת ראובן ריבלין בדרישה לבטל "כנס גאווה" שמאורגן בימים אלו על ידי חבר הכנסת ניצן הורוביץ וצפוי להתקיים במשכן הכנסת.

הכנס צפוי להתקיים ב-1 ביוני ויקחו בו חלק ראשי הקהילה ההומו-לסבית בשראל וחברי כנסת נוספים. "בזעזוע ובתדהמה התקבלה בתיבת הדואר הדואר האלקטרוני שלי הזמנה מח"כ ניצן הורביץ המזמין אותי עם שאר חברי הכנסת לאירוע שיתקיים בכנסת בנושא 'יום גאווה", כתב כצל'ה ליו"ר הכנסת. "לצד השם המשונה, המסמל היפך מכל ערך מוסרי מתוקן אליו צריך לשאוף בן אנוש, לא כל שכן יהודי, מקוממת כל בן תרבות יהודית האפשרות כי אירוע מתריס שכזה הפוגע בקודשי ישראל יתקיים דווקא במשקן מחוקקי ישראל", הוסיף כצל'ה במכתב.

כ"ץ הוסיף וכתב כי הכנס, לטעמו, סותר את "תורתנו הקדושה, הרואה כערך עליון את קיום העולם והמשכיות החיים בצורתם הנורמלית והבריאה" והגדיר אותו כ"תועבה". "קיום 'יום גאווה' בכנסת מחלל את קודשי ישראל ואת בית הנבחרים של המדינה היהודית אליה נשאו אבותינו את עיניהם. אין אנו מתיימרים לכפות על הפרט את דרכי חייו, אך גם לא ייתכן שהפרט יכפה את רצונו ואופי חייו על הכלל ובוודאי שלא יכפה אותו על סמלי הכלל", טען כצל'ה.

"קיום אירוע הגאווה בכנסת פוגע באומה"

מארגן כנס הגאווה. ניצן הורוביץ (חדשות 2)
"קיום 'יום גאווה' בכנסת מחלל את קודשי ישראל ואת בית הנבחרים של המדינה היהודית אליה נשאו אבותינו את עיניהם", המשיך כ"ץ לתקוף במכתב. "אין אנו מתיימרים לכפות על הפרט את דרכי חייו, אך גם לא ייתכן שהפרט יכפה את רצונו ואופי חייו על הכלל ובוודאי שלא יכפה אותו על סמלי הכלל".

לדבריו של חבר הכנסת כ"ץ, על נציגי העם להיות "דוגמא ומופת לכל העם הצופה בנו והתנהגותו וערכיו מושפעים רבות ממעשינו והתנהלותינו". "עלינו לומר באופן ברור מהי דרך החיים הראויה כשם שאנו עושים זאת בנושאים מדיניים וחברתיים", הוסיף כצל'ה. "מושגים שהיו פעם קדושים וטהורים הולכים ונשחקים והבלבול השורר בקרב הצעירים המושפעים מתרבות נכר דורש ממחנכינו לזכור את מורשת ישראל ותפקידם כאור לגויים".

בסיום מכתבו ביקש כצל'ה "לייצג" את עמדות אזרחי ישראל, אשר מתנגדים לכאורה לקיומו של מצעד הגאווה. "קיום אירוע בכנסת הפוגע ברגשות האמוניים והמורשתיים, העמוקים והטבעיים של רובה המוחלט של החברה - אפשר לומר כמעט כולה - מראה על אי-התחשבות בדעות וברגשות בצורה הבוטה ביותר", סיכם כצל'ה.

חבר הכנסת ניצן הורוביץ מסר בתגובה בשיחה עם ערוץ החדשות כי "עכשיו ברור כי ח"כ כץ, שעוסק באובססיביות בקהילה הגאה, לא למד דבר מנסיון הרצח במצעד הגאווה בירושלים ב-2005, ומהרצח ב"ברנוער" ב-2009. דבריו חסרי הבושה הם מכה נוספת לפצועים ולבני משפחות ההרוגים".

יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין מסר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה כי הוא שוחח עם ח"כ כ"ץ בנושא והבהיר לו כי מדובר באירוע פרטי של הורוביץ ולא בהתארגנות מטעם הכנסת. "כל אחד מחברי הכנסת רשאי לערוך אירועים לפי השקפת עולמו ואני לא מתכוון למנוע את קיומו של הכנס הזה", אמר יו"ר הכנסת.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק