מגעים לאחדות? הרב הראשי דן בנושא עם הנשיא לשעבר פרס

הנשיא לשעבר שמעון פרס והרב הראשי לישראל יצחק יוסף נפגשו בחשאי בתל אביב לקראת פסח ושוחחו בדבר האפשרות של הקמת ממשלת אחדות. גורמים שנכחו בפגישה אמרו לחדשות 2 כי הרב יוסף הביע תמיכה במהלך וכי הנשיא לשעבר הסכים לדעתו, אך העריך כי הסיכויים להקמת ממשלה כזו הם קטנים

הרב יוסף ופרס נפגשו

‫הרב הראשי הספרדי לישראל יצחק יוסף נפגש אחר הצהריים (רביעי) בחשאי עם הנשיא לשעבר שמעון פרס בדירתו בתל אביב לקראת חג הפסח. במהלך הפגישה שוחחנו השניים גם על הקמת ממשלת אחדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי גורמים שנכחו בפגישה, הרב יוסף - שרשמית אינו מעורב בפוליטיקה, אך מצוי בקשר קרוב מאוד עם יושב ראש ש"ס אריה דרעי - הביע תמיכה במהלך. הנשיא לשעבר הסכים עם דעתו בנוגע לצורך בהגברת אחדות, אך העריך כי ההיתכנות הפוליטית למהלך כזה נמוכה בשלב זה.

במהלך הבחירות נמנע הרב יוסף, בנו של הרב עובדיה, מלהביע תמיכה פומבית בש"ס, אך הוא מזוהה עם המפלגה, משתף פעולה באופן הדוק עם דרעי ומתואם עמו בנושאים פוליטיים. במהלך מערכת הבחירות אמר דרעי כי הוא מעדיף הקמת ממשלת אחדות עם החרדים על פני הקמת ממשלת ימין צרה.

מלשכתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס אישרו כי נושא הקמת ממשלת אחדות עלה בפגישה בינו לבין הרב יוסף. מלשכת הרב נמסר בתגובה: "הרב מוקיר ומעריך את כבוד הנשיא לשעבר פרס ומאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר ושמח".