רה"מ בנימין נתניהו ביטל את נסיעתו לוושינגטון

לשכת רה"מ אישרה כי נתניהו לא יגיע לכנס הגרעין הבינלאומי שתוכנן להיערך בוושינגטון בשבוע הבא. הסיבה? מארב של מדינות ערב שיתקפו את מדיניות הגרעין של ישראל

מניעת מבוכה בינלאומית או חשש מאובמה? ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב כי הוא מבטל את נסיעתו המתוכננת לוושינגטון, שם היה אמור לקחת חלק בכנס בנושא נשק גרעיני, כנס שנשיא ארה"ב ברק אובמה יעמוד בראשו.  

ההחלטה שלא לנסוע לכנס התקבלה בלשכת ראש הממשלה לאחר ששם התקבל מידע ששמונה מדינות ערב התכוונו לתקוף את מדיניות הגרעין של ישראל, ולדרוש כי ישראל תפורק מהנשק הגרעיני אותו היא מחזיקה, על פי פרסומים זרים. את נתניהו יחליף בכנס השר לענייני מודיעין, דן מרידור.

45 דקות שוות חצי מיליוני דולרים

לא ברור באיזו חברה יטוס דן מרידור, אבל אם הוא יטוס באותה טיסה שראש הממשלה היה אמור לטוס בה לוושינגטון, קופת המדינה תידלדל ללא הצדקה בחצי מיליון דולרים. חברת ארקיע הציעה להטיס את פמליית רה"מ לוושינגטון בחצי מיליון דולרים, 50% פחות ממה שתעלה טיסה בחברת אל-על, יש להדגיש כי לא נפתח מכרז בנוגע לטיסה זו, כנדרש.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש ממשלת ישראל טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת נסיעות, שנבחרה במכרז וכפופה לחשב הכללי במשרד האוצר".