פואד: המימונה - לא חג של עדה אחת

כמדי שנה לא ויתרו הפוליטיקאים על חגיגות המימונה ופקדו את השולחנות העמוסים במתוקים. רה"מ התארח באור עקיבא, הנשיא הפגין נוכחות בירושלים. השר בן-אליעזר: "זה מזמן כבר לא חג של עדה אחת, אלא החג של עם ישראל כולו"

מרציפנים, מופלטות, ריבות ופוליטיקאים: ברחבי הארץ חוגגים המוני ישראלים את המימונה, חגם של יהודי צפון אפריקה.

גם נבחרי הציבור, כמדי שנה, לא ויתרו על על המתוקים ופקדו את השולחנות שהיו עמוסים בכל טוב.  ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך ביקור באור יהודה, ואילו נשיא המדינה שמעון פרס התלווה אל ראש עיריית ירושלים וציין את המאורע בבירה.

"אני חושב שפסח השנה היה הטוב ביותר שידע העם לאחרונה", אמר הנשיא. "בארץ הצעירה שלנו אף פעם לא היה ריכוז כזה של יהודים, קרוב ל- 7 מיליון יהודים, לא היה משק משגשג כפי שהיום, אף פעם לא הייתה לנו יכולת ביטחונית עם צה"ל במרכז כפי שיש היום. אף פעם הארץ לא הייתה תוססת כך - שמעתי ששניים וחצי מיליון יצאו לטייל - על כן מותר לנו לשמוח".

לאחר שטעם ממגוון המופלטות שהוגשו לו בירך פרס את עם ישראל והעדה המרוקאית. "יש כאן מאור פנים בשפע, יש רוח טובה, יש הרגשת יחד וישנה גם מופלטה מצויינת. בסיום חג הפסח ובערב חג המימונה זה הזמן המתאים לברך - תחי מדינת ישראל, תחי אחדותה, תחי תקוותה."

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן-אליעזר התארח גם הפעם בביתו של חבר מועצת העיר בית שמש, ריצ'ארד פרס. "חג המימונה מסמל יותר מכל את קיבוץ הגלויות שיש במדינת ישראל, ואת הרב-תרבותיות בארצנו", אמר השר והדגיש כי "זה מזמן כבר לא חג של עדה אחת, אלא החג של עם ישראל כולו".

בהמשך החגיגה הדגיש בן-אליעזר את חשיבות אחדותו של עם ישראל, במיוחד בתקופה הנוכחית. "אאחל היום, יותר מתמיד, לאחדותו של העם וליכודו", ציין השר. "אחדות שכה חשובה אל מול האתגרים הקשים העומדים בפנינו כאומה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק