בכירים בממשלה מגיבים על העתקת האגף בבי"ח ברזילי: נבחן ההחלטה מחדש

אחרי האישור העקרוני מצד חברי הממשלה על העתקת חדר המיון של בית החולים ברזילי, ראש הממשלה מחליט לבחון את הנושא מחדש. נתניהו הודיע על הקמת צוות מומחים שיבדוק את ההחלטה במהלך החודש הקרוב עד שתובא לאישור הממשלה. הערב בכנס 'כולל חב"ד' מספר שרים כבר הביעו את עמדתם בנושא.

"חבל שלא מצאו פתרונות הלכתיים נאורים יותר", אמר הערב שר ההסברה יולי אדלשטיין (ליכוד) במהלך כנס בני מצווה שארגן 'כולל חב"ד' בבנייני האומה. "אני מאד מצטער על ההחלטה. התוצאה הייתה מאד צמודה אבל אני עדיין מביע אופטימיות זהירה. לאחר התגובה הציבורית כולם הבינו מה בעצם ההשלכות ואני מקווה שעוד חודש אחרי הערכות מחדש נצא עם תוצאה שונה", הוסיף אדלשטיין.

"אני חושב שעם זה שאנחנו רגישים למסורת שלנו, יש גם את קדושת החיים", הדגיש השר יוסי פלד שהגיע לאירוע, "אני חושב שההחלטה אתמול היא החלטה מאד רעה, אין לי הסברים מעבר לכך שמדובר באילוצים לא ענייניים, זו הייתה החלטה שלא מביאה כבוד לממשלה".

עם נחיתתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוושינגטון ולצד ההכנות לקראת הנאום באיפא"ק, נתניהו עדיין מתעסק בהחלטת חברי הממשלה מאתמול, שיזם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. הערב הודיע ראש הממשלה על הקמת ועדת מומחים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, שתבדוק שוב את נושא העתקת מיקום חדר המיון שצפוי לקום בבית החולים ברזילי באשקלון.

למרות שההחלטה כבר קיבלה את אישור שרי הממשלה, הוועדה שתוקם אמורה לבדוק את הנושא במהלך החודש הקרוב, עד אשר ההחלטה שהתקבל ה אתמול בממשלה תצא אל הפועל.

"החלטה אומללה"

רופאים ואנשי צוות בבית החולים ברזילי הבטיחו היום כי יחסמו בגופם את הבולדוזורים שיגיעו לבנות את האגף הממוגן החדש.במהלך היום ביקרו בבית החולים עשרות רופאים, חברי ארגון רופאי המדינה של ההסתדרות הרפואית, שהביעו תמיכה בעובדי בית החולים ובְמאבקם נגד ההחלטה להעביר את בנייתו של האגף הממוגן בשל הימצאותם של קברים עתיקים.

לטענת הרופאים, העיכוב הצפוי בבניית האגף יסכן את חייהם של תושבי האזור. גם תושבי אשקלון, שממתינים להקמת האגף הממוגן כבר שנים, הצטרפו למאבק וחלקם אף הקים אוהל מחאה מחוץ למתחם בית החולים. "בלתי נתפס שממשלת ישראל מחליטה החלטה כל כך אומללה", אמר רמי טל, תושב אשקלון שהקים את אוהל המחאה. "אנחנו מתכוונים לנהל מאבק עיקש, עד אשר יוחלט לשנות את החלטה".

 רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק