הקמפיין החדש של משפחת שליט: גלעד הופך לרון ארד

משפחת שליט יוצאת בקמפיין חדש לשחרור הבן גלעד, שנוגע באחד העצבים הרגישים של החברה הישראלית: הנווט השבוי רון ארד. המשוואה ברורה, הם אומרים, אם לא נפעל עכשיו - גורל גלעד יהיה כשל רון. דפנה ליאל מביאה את התמונות

הסרטון הזה הוא תסריט האימים שמתרוצץ בראשה של משפחת שליט כבר ארבע שנים. עכשיו באמצעותו הם מנסים לזעוק שהזמן פועל לרעתנו - והגיע הזמן לסגור עסקה.

התזמון של הקמפיין החדש לא מקרי: על פי פרסומים זרים, המתווך הגרמני כבר נמצא באזור ובקרוב הוא יעביר לישראל את תשובת חמאס להצעה שהעבירה ממשלת נתניהו. כשזה יקרה, משפחת שליט רוצה לוודא שהאווירה הציבורית תהיה אוהדת.

נועם שליט: "יש הצעה גרמנית על השולחן"

"יש הצעה גרמנית על השולחן", אמר היום נועם שליט, "כרגע היא מחכה להחלטה של אנשי החמאס, כשהם מתמהמהים בהחלטות שלהם על חשבון תושבי עזה".

כמעט ארבע שנים אחרי החטיפה, ורגע לפני חג החירות, משפחת שליט כבר חושבת שההשוואה לארד בלתי נמנעת. בימים האחרונים שוחח נועם שליט עם בני משפחת ארד, שהביעו תמיכה בלתי מסויגת במסר המצמרר.

יובל ארד: מצמרר שלא לומדים מטעויות

"אני מבינה את ההקבלה שעושים בין הסיפור של אבא שלי לסיפור של גלעד שליט", אומרת יובל ארד, "וזה נכון, זה כואב, זה מצמרר שאנחנו לא לומדים מטעויות. צריך רק ללמוד מהעבר ולהבין שהזמן הוא קריטי".

במסגרת המאמצים לקדם את שחרורו של גלעד, נועדו היום הוריו עם מזכ"ל האום באן-קי-מון וביקשו את עזרתו. פעילים מטעם המטה אף קידמו את פניו של המזכ"ל היום במחסום ארז.

נועם ואביבה שליט ינחתו הערב בז'נבה, שם ינאמו בועדת זכויות האדם של האו"ם, בניסיון נוסף לשכנע את ראשי הקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על חוטפי בנם.

הווידאופדיה: גלעד שליט