עמיר פרץ: "גם עם משקפת סגורה ראיתי את העתיד בצורה מפוכחת"

מי שהיה שר הביטחון של מלחמת לבנון השנייה טוען היום כי ישראל היא זו שניצחה במערכה. במהלך אירוע "שבתרבות" בבאר שבע, התייחס ח"כ עמיר פרץ גם לאירוע שפורסם בהרחבה במהלכו הביט בתרגיל צבאי - דרך משקפת סגורה. "שילמתי מחיר כבד על מלחמת לבנון השנייה, אבל את תרומתי למדינת ישראל עשיתי", הוא טוען

ח"כ עמיר פרץ, מי שכיהן בזמן מלחמת לבנון השנייה כשר הביטחון, התייחס היום ב"שבתרבות" בבאר שבע לאחד האירועים המביכים ביותר בקריירה הפוליטית שלו. "גם אם הייתי עם משקפת סגורה, ראיתי את העתיד בצורה יותר מפוכחת מכאלה שעושים פוזות עם משקפות פתוחות", אמר פרץ.

"שילמתי מחיר כבד על מלחמת לבנון השנייה אבל את תרומתי למדינת ישראל עשיתי", טען ח"כ פרץ. לדבריו ישראל ניצחה היא זאת שניצחה במערכה בלבנון, "אנחנו אלה שהיינו בשטח, ובסוף המלחמה קבענו שנסראללה יוצא מדרום לבנון".

פרץ אף הגדיל ואמר כי ישראל היא האחראית למעמדו הרם של העומד בראש ארגון חיזבאללה. "אנחנו עשינו את חסן נסראללה לכוכב העולם הערבי, אבל להפוך אותו למי שניצח את צה"ל זה רחוק מאוד", הוא אומר היום במבט לאחור.

"לשחרר את ברגותי"

בין דבריו התייחס פרץ גם לעסקה לשחרור החייל החטוף עסקת שליט ונקט עמדה ברורה בכל הקשור לשחרור אסירי חמאס. "חייבים לשחרר גם את מרוואן ברגותי תמורת גלעד שליט. אחרי יומיים של חגיגות אף אחד לא יזכור מה ההישג של חמאס בשחרור האסירים. אם היינו עושים את זה לפני שנתיים זה כבר היה מאחורינו".

"עד היום לא הייתה אופציה מבצעית לשחרור גלעד שליט", סיפר פרץ והוסיף, "אני הוריתי להעביר לשב"כ את כל אמצעי המודיעין כדי לנסות ולחלצו".

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי