צרות במשק הבית של משפחת נתניהו

לאחרונה סיימו את תפקידם בבית ראש הממשלה שני בעלי תפקידים במשק הבית - הנהג ואיש התחזוקה. חבריו של הנהג טוענים כי הוא פוטר בעקבות סכסוך עם אשת ראש הממשלה. הנהג עצמו מכחיש את הטענות וטוען כי הוא "מודה להם על האמון שנתנו לי". איש התחזוקה, ככל הנראה, הועבר מתפקידו לטובת "איש אמון"

לא הולך להם עם אנשי משק הבית. בני הזוג נתניהו (AP)

בעיות התעסוקה של העובדים במשפחת נתניהו נמשכות, והפעם: נהגה האישי של שרה נתניהו סיים את עבודתו לאחר שבע שנים וגם איש התחזוקה הוותיק הועבר מתפקידו לפני מספר חודשים - כך מפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות.

לאחרונה התנהלו שתי פרשיות משפטיות נגד בני הזוג נתניהו בעניין עוזרות הבית שהועסקו על ידם. פרשה אחת כבר הגיעה לסופה בהסדר פשרה בין עורכי הדין של הצדדים השונים והשנייה עודנה מתנהלת בבית המשפט.

לסיפור פיטוריו של הנהג האישי קיימות מספר גרסאות. לפי העובדים במשרד ראש הממשלה, סיפר להם חברם הנהג כי פוטר לאחר עימות עם אשת ראש הממשלה. עם זאת, בראיון לכתב ידיעות אחרונות הכחיש הנהג את הטענה ואמר כי אין לו כלל טענות נגד בני הזוג. לדבריו, משרד ראש הממשלה לא נתן לו את האפשרות ללמוד לתואר שני באוניברסיטה במקביל לעבודתו.

גם הפעם: משפטי תודה חמים כהוכחה ליחס הטוב

במשרד ראש הממשלה מאשרים חלקית את הדיווח וטוענים כי לא היה עימות בין הנהג לבין הגברת נתניהו וכי הובטח לו שיוכל לחזור לתפקידו לאחר סיום לימודיו.

"הנהג ליווה את משפחת נתניהו שנים רבות ויחסיו עימה חמים ומצוינים", נמסר בתגובה ממשרד ראש הממשלה. "לאחרונה הודיע הנהג מיוזמתו כי הוא יוצא ללימודי תואר שני. ניסיונות להשאירו בעבודה בהיקף חלקי לא אושרו על ידי הגורמים המקצועיים במשרד ראש הממשלה בשל הנהלים בשירות המדינה. העובד עזב בידידות רבה". גם הפעם משפטי תודה כמו "כל בני משפחת נתניהו תמיד כיבדו והעריכו אותי" ו"אני מודה להם על האמון שנתנו לי", בלטו בהודעה לתקשורת.

באשר לאיש התחזוקה, נמסר לידיעות אחרונות מפי גורם במשרד ראש הממשלה כי בני הזוג נתניהו ביקשו להעסיק בתפקיד איש אמון שלהם. "הוא הועבר מהתפקיד כי לא הייתה לו ברירה", אמר גורם במשרד. "הוא דווקא רצה להישאר בבית".

עם זאת, בתגובה הרשמית של משרד ראש הממשלה נמסר כי "הטענות המוזכרות שקריות ונועדו לפגוע בשמם הטוב של ראש הממשלה ורעייתו. עובד התחזוקה עבר מהמעון הרשמי למשרד ראש הממשלה מסיבות טכניות לפני חודשים רבים. הוא עדיין מועסק במשרד ראש הממשלה מבלי שתנאיו נפגעו. ראש הממשלה ורעייתו לא פגשו בו ואינם יודעים בכלל במי ובמה מדובר".

הצטרפו לערוץ החדשות בשידור חי בימים א-ה מהשעה 9:00