נחשו, מיהו הכדורגלן המועדף על נתניהו?

מחמאות רבות חילק ראש הממשלה נתניהו לנשיא ברזיל, אך יש שיאמרו כי המחמאה הגדולה ביותר הייתה דווקא בתחום הספורט. במהלך ישיבה במליאת הכנסת חשף נתניהו לראשונה את זהות שחקן הכדורגל האהוב עליו, תוך ניסיון לא להיקלע לתקרית דיפלומטית נוספת

מתברר שמעבר להבנתו של ראש הממשלה נתניהו בזירה המדינית והכלכלית, יש לו גם דעה די מוצקה בנוגע לכדורגל עולמי. במסגרת הנאום שנשא במליאת הכנסת לרגל ביקורו של נשיא ברזיל, סיפר נתניהו על השחקן המוערץ עליו. רוצים לנחש במי מדובר?

בסוף דבריו של נתניהו, הוא פנה לפתע לעבר נשיא ברזיל דה-סילבה שהתארח במשכן, כשבפיו סיפור מיוחד. "אני מעריך כבוד הנשיא, שיש לנו דעה זהה בנושא מאוד מאוד חשוב", אמר נתניהו לעמיתו הברזילאי, "באחת מפגישותי האחרונות עם מנהיג מדינה מסוימת באירופה, אני לא אגיד איזה מדינה בכדי לא ליצור תקרית דיפלומטית, התקיים ויכוח מיהו שחקן הכדורגל הגדול של כל הזמנים".

ראש הממשלה לא חסך בתיאור פרטי האירוע: "הוא אמר מראדונה, אני אמרתי פלה. הוא התעקש מראדונה, אני לא ויתרתי - פלה", סיפר נתניהו בבדיחות. "אמרתי לו שפלה מייצג את מיטב הכדורגל הברזילאי, את הרוח הברזילאית. הוא מרחף מעל השדה הוא מכדרר במיומנות ואומנות באיזה קלילות ואלגנטיות שהיא בלתי נתפסת - והוא אמר מראדונה".

הסיפור של ראש הממשלה לא הפתיע: "הסכמנו לא להסכים", אמר ראש הממשלה וחתם את המעשייה הספורטיבית. כעת רק ניתן לקוות שטעמו של נתניהו בכדורגלנים לא יפגע ביחסים מדיניים עם מדינות אחרות.