המשטרה אישרה: פעילי הימין הקיצוני יצעדו בסילוואן

70 פעילי הימין הקיצוני, ובראשם ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר, יצעדו ב-21 בחודש בסילוואן על מנת לבדוק את הבנייה הבלתי חוקית בכפר - כך אישרה הערב המשטרה. הצעדה צפויה להיות מאובטחת יותר מבעבר, וזאת לאור העימותים בתקופה האחרונה של כוחות הביטחון עם תושבי הכפר. "אנחנו דורשים להרוס את הבתים בכפר", אמר בן-גביר

משטרת ירושלים אישרה לפעילי הימין הקיצוני ברוך מרזל ואיתמר בן גביר לקיים צעדה בכפר סילוואן שבמזרח ירושלים כדי לבדוק את הבנייה הבלתי חוקית של התושבים הערבים. הצעדה תתקיים ב-21 בחודש בשעה 10:30 בבוקר.

"דין הבתים של הערבים כדין 216 הבתים שהורסים לנו במאחזים", אמר בן גביר בתגובה לאישור התהלוכה. "לא תהיה כאן איפה ואיפה. אנחנו פותחים במאבק. אנחנו דורשים להרוס את הבתים בכפר שילוח לפני שהורסים את אלו שבמאחזים".

אחרי אום אל פאחם - עכשיו הצעדה בסילוואן (חדשות 2)
הצעדה בסילוואן מתוכננת להיות במתכונת דומה לצעדת הימין באום אל פאחם בשנה שעברה. המשטרה אישרה לפעילי הימין לערוך את הצעדה בתנאי שלא תורכב מיותר מ-70 צועדים. כמו כן, הותר למשתתפים לשאת עימם דגלים, אך לא שלטים.

לדברי מארגנים הצעדה הם מתכננים לצעוד עד קילומטר לתוך הכפר. במשטרה אמרו כי הצעדה צפויה להיות מאובטחת יותר מבעבר, וזאת לאור העימותים בתקופה האחרונה של כוחות הביטחון עם תושבי הכפר על רקע כניסתם של האחרונים לכפר לצורכי ביטחון שוטף.