איך התקבל פרס בבני ברק?

נציגים ממפלגת יהדות התורה דנו היום עם נשיא המדינה שמעון פרס במשבר הקואליציוני בעקבות אישור חוק הגיור. פרס, שהגיע לביקור לא שגרתי בבני ברק, נתקל בהפגנות מצד כמה מתושבי השכונה. לאחר שעזב את הפגישה, לפי חלק מהדיווחים, אף רגמו המפגינים את המקום באבנים

נמשכת הסערה סביב אישור חוק הגיור: במהלך ביקורו של נשיא המדינה שמעון פרס היום בבני ברק, נועד פרס עם רבנים ונציגי מפלגת יהדות התורה בנושא חוק הגיור. עשרות חרדים שהתגודדו מחוץ למקום הפגינו במחאה על הפגישה. בתום ביקורו אף יודו אבנים, אך פרס כבר לא היה במקום.

בפגישה שהציתה את המהומות בעיר נכחו הנשיא פרס, הרב אהרון שטיינמן - ראש ישיבת פוניבז', וח"כ משה גפני מיהדות התורה. במהלך הדיון שערכו פנה ח"כ גפני לנשיא ואמר: "עכשיו יש משבר ממשלתי בעניין הגיור וקיבלנו הנחייה מראש הישיבה לפרוש מהקואליציה".

עו"ד יעקב ויינרוט גיבש פשרה בין הצדדים שאמורה להביא לפתרון המשבר, אך על פי הדיווחים ח"כ דוד רותם אינו מוכן לקבלה. גפני הוסיף ופנה בבקשה ישירה לנשיא המדינה.

"אני מבקש שבטרם נגיע אל שיא המשבר תתערב בכדי למנוע משבר קואליציוני חריף", אמר גפני. בתגובה פנה פרס לרב שטיינמן העומד בראש הישיבה וביקש ממנו לסייע בשמירה על אחדות העם.

בעקבות הנושא הטעון שנידון התגודדו תושבים רבים מחוץ למקום הפגישה. ממשטרת תל אביב נמסר כי לאחר שעזב הנשיא את המקום נזרקו אבנים לעבר הדירה בה נערך המפגש.