האלילה מצרפת נפעמת מהח"כים

למספר חברי כנסת מחכה הבוקר הפתעה בתיבות הדואר שלהם בכנסת: מכתב אישי מכוכבת הקולנוע המיתולוגית, בריזי'ט ברדו יחכה לכל אחד ואחד מחברי וועדת החינוך התרבות והספורט. הסיבה – הכוכבת הצרפתייה נפעמת מהחוק החדש והראשון בעולם שאמור לעבור בישראל ולאסור על סחר בפרוות בארץ

לחברי הכנסת זבולון אורלב, דני בן סימון, מוחמד ברכה, דני דנון, אליעזר מנחם מוזס ולשאר חבריהם בוועדת החינוך התרבות והספורט תצפה הבוקר הפתעה: בתיבות הדואר שלהם בכנסת יחכה להם מכתב אישי, מופנה אל כל אחד ואחד מהם, חתום בידיה של לא אחרת מאשר אלילת הקולנוע הצרפתי בריז'יט ברדו.

העיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי הסיבה למחווה היוצאת דופן היא שהיום אמורה הוועדה להצביע על הכנתו לקריאה שנייה ושלישית של הצעת "חוק הפרוות" שיזמה חברת הנסת רונית תירוש מקדימה. החוק מבקש לאסור הפקה, ייצור ייבוא ושיווק פרוות של בעלי חיים בישראל. עם זאת לא יחול החוק על כובעי השטריימל של החרדים.

במכתב, שנשלח בצרפתית ליו"ר הוועדה אורלב נכתב: "ראשית, אני רוצה להודות לך אישית על עזרתך ותמיכתך בקידום החוק נגד סחר בפרוות בישראל. חלקך המהותי בהליך היסטורי זה ראוי להערכה רבה. אני תולה בך את תקוותי שחוק זה יאומץ במהירות רבה ויהווה תקדים משפטי עולמי יקר ערך, אשר יוביל ויתרום למאבק בכל שאר מדינות העולם".