צפו: גיסתו של נתניהו מפגינה נגד מדיניותו

כ-3,000 פעילי שמאל הגיעו אמש להפגין בשכונת שייח' ג'ראח נגד ההתיישבות היהודית במקום. ביניהם הייתה גם עפרה בן-ארצי, גיסתו של ראש הממשלה, המלווה כבר חודשים את הפלסטינים שפונו מבתיהם בשכונה. צפו בשיחה איתה

השמאל הישראלי כבר התרגל להפגנות קטנות ורחוקות מאור הזרקורים, אך אמש זרמו לשכונת שייח' ג'ראח שבמזרח ירושלים כ-3,000 מפגינים מכל הארץ, שרצו למחות נגד ההתיישבות היהודית במקום. אלו טענו כי המאבק "לא יוכרע על הנייר, אלא על הקרקע, בין הגבעות ובין העצים", כפי שהצהירו שם אמש.

בין המפגינים מצאנו גם את עפרה בן-ארצי, גיסתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. היא פעילה ותיקה ב"מחסום ווטש", שכבר כמה חודשים מלווה את מאבקן של המשפחות הפלסטיניות שפונו מבתיהן בשייח' ג'ראח, בתום מאבק משפטי ממושך. "במקום בו יש עוול ואי צדק, הפרת זכויות אנושיות וזורקים אנשים החוצה מהבתים שלהם - שם אני מרגישה חובה להיות", היא אומרת לנו.

הביקורת של בן-ארצי מופנית כלפי הממשלה, המאפשרת את ההתיישבות היהודית בלב השכונה הערבית. "המטרה היא להנציח את הכיבוש במזרח ירושלים", היא טוענת. "ה'גולדשטייניזם השתלט על המדינה שלנו, מוביל אותה ואנשים יושבים בתל אביב, בבאר שבע, בצפון, במזרח ובמערב ולא מבינים שהחיים שלהם הם חיים של אשליה".

ויש עוד אח

לדבריה, המציאות אותה אנחנו צריכים לחיות היא "המציאות שבשייח' ג'ראח והמציאות של 'הגולדשטיינים' שמובילים את המדיניות של הממשלה והמדינה". עופרה בן-ארצי נשואה לאחיה של שרה נתניהו. השניים הם הוריו של סרבן המצפון יונתן בן-ארצי. אח אחר של שרה, חגי בן-ארצי, נמצא בדיוק בצד האחר של המפה, ונוהג לתקוף את ראש הממשלה על כל צעד פייסני כלפי הפלסטינים.

כשאפילו משפחתו של ראש הממשלה מפולגת, לא פלא שגם אתמול התייצבו כ-150 פעילי ימין אל מול הפגנת השמאל, כשכל צעד מוכן להילחם על האמת שלו.