השר שטייניץ: "בישראל לא מתפטרים בגלל חקירה משטרתית"

שר האוצר הגיע לאולפן "פגוש את העיתונות" והגן על החלטת שר החוץ ליברמן לא להתפטר: "יש בישראל עיקרון ברור - לא מתפטרים עקב חקירות משטרה, אלא אם יש החלטה שיפוטית על העמדה לדין". על כהונה שנייה לנגיד פישר אמר: "סטנלי הוא נגיד טוב, הוא נכס למדינת ישראל ואין לי מועמד אחר"

הוא היה אמור להיות שתקן וצייתן - האיש של בנימין נתניהו במשרד האוצר. אמרו עליו שהוא פודל, אבל אחרי שהושפל פעם אחת הד"ר לפילוסופיה לא מפסיק לחשוף שיניים - על מבקר המדינה, על בית המשפט העליון וגם על נגיד בנק ישראל סטנלי פישר.

הערב הוא הגיע לאולפן "פגוש את העיתונות" ודיבר גם על פרשת חקירת שר החוץ אביגדור ליברמן: "יש בישראל עיקרון ברור - לא מתפטרים עקב חקירות משטרה, אלא אם יש החלטה שיפוטית על העמדה לדין. זה כלל נכון", אמר השר והגן על החלטתו של ליברמן להישאר בתפקידו.

על ביקורתו של ליברמן על הדלפות מהמשטרה אמר: "אני חושב שגם בעבר היו הדלפות מהמשטרה ובמדינה דמוקרטית מותר לבקר את המשטרה, אך לא להשתלח בה".

"פישר נגיד טוב - אין לי מועמד אחר"

שר האוצר סיפר כי הופתע מפרשת בנק הפועלים. "זה לא דבר שעמד מול בנק ישראל או מולנו לפני שנה כשהייתה מהומה זוטא בבנק הפועלים".

"סטנלי הוא נגיד טוב, הוא נכס למדינת ישראל ואין לי מועמד אחר", אמר שטייניץ בהתייחס למינויו של הנגיד לכהונה שנייה. פישר זוכה לשבחים בארץ ובעולם אך שר האוצר מתמהמה בהודעה לגבי המינוי, למרות שנותר עוד חודש אחד בלבד לכהונתו של הנגיד.