ליברמן: "לא יהיה כתב אישום, הכל עורבא פרח"

שר החוץ כינס הערב מסיבת עיתונאים בכפר המכביה, במהלכה התייחס לחקירה נגדו ביחא"ה. "אין שום יסוד להניח שיהיה כתב אישום", הדגיש שר החוץ. "לא מקובל עלי שעלי אוסרים להתייחס לסוגיה ולהציג את הגרסה שלי, ומצד שני מציגים סיקור מגמתי ומעוות"

"מהפרשה הזאת לא ייצא שום דבר, הכל עורבא פרח", כך אומר הערב שר החוץ אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים שכינס בכפר המכביה. במסיבת העיתונאים, שתוכננה להתקיים מראש, התייחס ליברמן לחקירתו השבוע במשטרה ולהתפתחויות הפוליטיות והמדיניות האחרונות. "אין שום יסוד להניח שיהיה כתב אישום", הצהיר שר החוץ

"זכותה של המשטרה לחקור כל איש ציבור", אמר ליברמן. "אך לא מקובל עלי שעלי אוסרים להתייחס לסוגיה ולהציג את הגרסה שלי, ומצד שני אני רואה איך באופן שיטתי ומגמתי מוציאים בצורה מעוותת פרטים נוספים מבלי שאני אוכל להגיב לגופו של עניין".

"גם בפעם הקודמת הייתה הדלפה לתקשורת, ועכבה אותה התקפה של התקשורת והפוליטיקאים", פתח ליברמן את דבריו. "אני יכול לנחש שגם הפעם התסריט הזה הוא נכון. המשטרה הודיעה גם בחקירות הקודמות שאיש ציבור נחקר, אך היא מעולם לא הוציאה מידע, ואני לא מאמין שהרשו לה להוציא מידע מתוך החקירה".

"בן אריה אדם מוכשר"

ליברמן אמר כי הוא רואה את הפרשה כ"תסריט", המורכב משלושה חלקים: "הראשון הוא הדלפות, השני - הדלפה, והשלישי - התקפה", אמר ליברמן. "דיברתי עשרות פעמים, ואני מצפה שפרשנים בעלי ידע בהבנת הנקרא יבינו בדיוק את הפרטים".

"רק גורמי האכיפה יכריעו, וברגע שזה יקרה נוכל להתייחס", הדגיש ליברמן. "התייעצתי עם עורכי הדין שלי, ואנחנו רואים בזה שיבוש הליכי חקירה".

"זאב בן אריה הוא דיפלומט מקצועי שהתקבל למשרד החוץ, הרבה לפני שהקמתי את 'ישראל ביתנו'. הוא אדם מוכשר", אמר שר החוץ, בהתייחסו גם לחשוד הנוסף בפרשה. "לידיעת הפרשנים, מי שבוחר וממנה שגרירים היא הממשלה. אני ויתרתי על הזכות לעמוד בראשות ועדת המינויים שמגישה את המלצותיה, אך לכל ועדה יש פרוטוקול, סיכומים, מי ולמה נבחר".

החקירה: חשדות חמורים

שלשום הודיעה המשטרה כי שר החוץ אביגדור ליברמן נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יחא"ה) במשך כ-3 שעות, בחשד למעורבות בעבירות שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים.החקירה, עליה לא הודיעה המשטרה מראש, התנהלה בפרשה בה מעורב לכאורה גם שגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה.

הפרשה בה מעורב ליברמן לכאורה, קשורה בחקירתו השנייה של שר החוץ, המתנהלת בימים אלו. המשטרה העבירה באמצעות משרד המשפטים בקשה לרשויות המוסמכות בבלארוס, לקבל לידיה פרטים מהותיים אודות חקירת ליברמן. "הבקשה לסיוע משפטי, שהייתה סודית, הועברה למשרד המשפטים הבלארוסי באמצעות שגריר ישראל דאז בבלארוס, זאב בן אריה", נמסר מהמשטרה.

השגריר גילה לליברמן על הבקשה

ואולם, בן אריה חשוד כי בניגוד להנחיות, לפיהן נדרש להעביר את בקשת המשטרה באופן דיסקרטי לרשויות בבלארוס, שמר עותק ממנה, ולקראת הגעתו של ליברמן לביקור במדינה באוקטובר 2008, העתיק בן אריה מידע חסוי מתוך הבקשה - והעביר אותו לידי שר החוץ.

"המידע הועבר לליברמן שלא כדין, ובן אריה חשוד כי מסר לליברמן גם מידע על קיום הבקשה של משטרת ישראל, בעת פגישתם של השניים במהלך אותו ביקור", אמרו במשטרה. "החקירה עוסקת גם במעורבותו של השר ליברמן בקידומו והעסקתו של בן אריה במשרדו, במהלך החודשים האחרונים", אמרו במשטרה.