צפו: נאום נתניהו במליאת הכנסת

בעקבות 40 חתימות שאספו חברי האופוזיציה - מתייצב ראש הממשלה נתניהו לדיון מיוחד במליאת הכנסת תחת הכותרת "מדינת ישראל תחת הנהגתו של נתניהו - לאן?". יו"ר האופוזיציה לא חסכה ביקורת בנאומה ואמרה: לבני: "רה"מ אחראי לזלזול ולאלימות ברחובות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום לדיון מיוחד במליאת הכנסת, לאחר שחברי האופוזיציה אספו 40 חתימות המחייבות אותו להיות נוכח במקום.

הדיון, אותו יזמה מפלגת "קדימה", נערך במיוחד לציון שנה לממשלת נתניהו, תחת הכותרת: "מדינת ישראל תחת הנהגתו של נתניהו - לאן?". על פי "חוק יסוד הממשלה" מחויב נתניהו להיות מרותק לכיסאו לאורך כל הדיון. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני נעלה את הדיון בנאום מסכם.

ראש הממשלה נתניהו אומר כי התנאים לחידוש השיחות עם הפלסטינים מבשילים. נתניהו מצידו סקר את הישגי הממשלה והתייחס פומבית גם להחלטה על הכללת קבר רחל ומערת המכפלה ברשימת אתרי המורשת הלאומית.

את סדרת הנאומים פתח ח"כ רוני בר-און (קדימה), במתקפה ישירה על ראש הממשלה. "עוד מעט שנה, זה זמן לסיכומים וזמן לשאול מה עשית? ובעיקר מה לא עשית, וגם מה הלאה", אמר בר-און. "אמרת שהשתנית. לטובה השתנית? חוששני שלא אדוני ראש הממשלה. זה שאתה אומר דבר והיפוכו - זה לא זדוני, זה פשוט אתה. אתה חלש, ואתה נסחט, ואתה מבוהל, ואתה מושפע, ואין לך שום יכולת עמידה".

לבני: רה"מ אחראי לזלזול ולאלימות ברחובות

את הנאום כאמור נעלה יו"ר האופוזיציה. "היום בבוקר נפגשתי עם נשיאת בית המשפט העליון. חשבתי שנכון לעסוק בנושא שצריך להטריד גם אותך, רה"מ. כי לא מספיק לצקצק בלשון כשזורקים נעל על נשיאת בית המשפט העליון - צריך לפעול", אמרה לבני. "יש לי מחלוקות ענייניות ועמוקות עם בית המשפט העליון, אך אעשה הכל כדי לשמור על המוסד הזה מפני התהליכים שמתרחשים בחברה הישראלית".

"לא התכוונתי להתייחס לכותרות היום, אבל כשיצאתי מבית המשפט העליון, התנהלה מסיבת עיתונאים אחרת, של שר החוץ, שבה הוא השתלח במפכ"ל המשטרה. ראיתי ושאלתי מי אמור להגן על גורמי האכיפה בישראל? השר הממונה מטעם? אני אתן להם את כל הגיבוי שצריך, אבל רה"מ - תעשה את זה גם אתה", קראה לבני מעל דוכן הכנסת.

"זה מתרחש אצלך בחצר ואתה אחראי לכל מה שקורה, אתה אחראי לזלזול, לאלימות ברחובות, לחוסר היכולת להתמודד איתה. אתה רה"מ - תהיה פעם ראש ממשלה, תעשה מה שנכון, תגנה את מי שצריך. תגבה את מי שצריך".

במהלך הלילה רשמו מורדי הליכוד ניצחון, לאחר שבית המשפט המחוזי בת"א הורה לנתניהו ולמפלגה לפרסם עד מחר מועד לקיום הבחירות למוסדותיה, שלא יאוחר מהשלושה באפריל. מטרת הדחייה הייתה לפקוד חברים חדשים לליכוד ובכך לדלל את כוחו של מחנה פייגלין.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?