שר החינוך מציג: התכנית שלא הייתה

מבוכה נרשמה במשרד החינוך בעקבות הצהרתו של השר גדעון סער על הכוונה לצרף את לימודי מורשת העדה הדרוזית לתכנית הלימודים בבתי הספר היהודיים כבר בשנה הקרובה. זמן קצר לאחר ההודעה התנצלו בדוברות משרד החינוך והסבירו: אין תכנית ללימודי המורשת הדרוזית בבתי הספר היהודיים

דיבורים לחוד, ומעשים לחוד: מבוכה נרשמה במשרד החינוך בעקבות הצהרתו של השר גדעון סער על הכוונה לצרף את לימודי מורשת העדה הדרוזית לתכנית הלימודים בבתי הספר היהודיים כבר בשנה הקרובה. רק לאחר ששילהב השר את ראשי העדה ואנשי החינוך התברר - התכנית עוד רחוקה מיישום, אם בכלל.

ביום חמישי האחרון ערך שר החינוך ביקור בעוספיה ובדליית אל-כרמל ונאם בפני ראשי העדה הדרוזית, אנשי חינוך וראשי המועצות המקומיות. במהלך הכינוס המיוחד בו השתתפו מאות, בישר סער על תכנית מהפכנית שגרמה להתרגשות בקרב הנוכחים.

"בעזרת השם, כבר בתחילת שנת הלימודים הבאה לימודי מורשת העדה הדרוזית יהיו חובה בתכנית הלימודים בבתי הספר היהודיים", הצהיר השר וזכה לתשואות רמות מהקהל. "אני חושב שהדבר הזה חשוב מאוד".

סער לא הסתפק בדברים הללו וביקש מכל המעורבים בנושא להאיץ את התהליך כדי שהתכנית תצא לפועל כבר באחד בספטמבר. "אני יודע שזה כבר בשלב מתקדם", הוסיף השר.

"השר מזלזל בנו"

אך ההתלהבות לא נמשכה זמן רב. כחצי שעה לאחר הנאום התקשר כאמל עטילה מדוברות משרד החינוך אל העיתונאי המקומי נזיר חלבי וביקש שלא לפרסם את הדברים בשל אי דיוקם. "ייתכן והשר הוטעה", התנצלו בדוברות והסבירו: אין תכנית ללימודי המורשת הדרוזית בבתי הספר היהודיים.

בעקבות ההבהרה המאכזבת, מביעים בעוספיה ובדליית אל-כרמל מורת רוח מהתנהלותו של השר. "אנחנו מרגישים שהוא מזלזל בנו", ציינו התושבים. "הוא אומר משהו אחד ואז מסתבר שזה בכלל לא נכון".