השר אדלשטיין: "במצב הנוכחי - רשות השידור תטבע"

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין הגיע להתארח באולפן "פגוש את העיתונות" והתייחס לסוגיית רשות השידור. "אם רשות השידור תיסגר, היא לא תיפתח מחדש", הזהיר. סקר מיוחד: ל-32% מהציבור כלל לא חשוב אם הרשות תיסגר או לא

"במצב הנוכחי הספינה שנקראת 'רשות השידור' תטבע", כך מתריע הערב שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, בראיון לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות".

לדבריו של השר אדלשטיין, יו"ר רשות השידור לשעבר משה גביש עזב את תפקידו מרצונו, ו-"אין זה תקין לאורך זמן שרשות השידור תפעל תחת פיקוח משרד ראש הממשלה". השר הזהיר: "אם רשות השידור תיסגר, היא לא תיפתח מחדש".

במהלך התכנית פורסמו תוצאות סקר מיוחד בקרב צופי "פגוש את העיתונות", שנשאלו האם חשוב בעינם שרשות השידור תמשיך לפעול: 50% מהמשיבים טענו כי "חשוב מאוד" שרשות השידור תמשיך לשדר, 32% השיבו כי כלל לא חשוב ו-18% טענו כי "זה לא משנה" להם.

השר אדלשטיין התייחס גם לאתרי המורשת עליהם הכריזה הממשלה השבוע. "אבו מאזן מצא סיבה להבעיר את השטח", האשים אדלשטיין, שהצדיק את החלטת הממשלה. "לא ויתרתי על כך שקבר רחל ומערת המכפלה יישארו בידיים יהודיות". לפרשת מבחוח הסתפק שר ההסברה באומרו כי "לא צריך להתייחס לחיסולו כרצח".