מי שלח אקדח צעצוע לבני בגין?

בבקרת האבטחה של הכנסת הבחינו בחפץ שעורר את חשדם במעטפה שנשלחה עבור השר בגין. בבדיקה התברר כי מדובר באקדח צעצוע והמעטפה נלקחה לבדיקות נוספות. "אולי לקראת פורים מישהו חשב להשתעשע", התבדח בגין כשנודע לו על התקרית. מי שולח מסר לשר הימני?

בני בגין משועשע מהתקרית. ארכיון (חדשות 2)

השר בגין מאוים: למשכן הכנסת הגיעה מעטפה המיועדת לשר בני בגין ובתוכה אקדח דמה. גלי צה"ל מדווחים הערב כי אלמונים הצליחו אמנם להחדיר את המעטפה למשכן, אך היא נעצרה בבקרת האבטחה ולא הגיעה למשרדו של השר בגין. החשוד במעשה נעצר ושוחרר בערבות של 2,000 ש"ח וצו הרחקה של 180 יום מכל חברי הכנסת במשכן.

על פי הפרסום השר בגין לא התרגש במיוחד מהמעטפה עם המסר המאיים. "אולי לקראת פורים מישהו חשב להשתעשע", הוא התבדח על התקרית. בכנסת דווקא לא מתבדחים ורואים את האירוע בחומרה, לאחר שבחודשים האחרונים נשמעו איומים על חייהם של שר הביטחון אהוד ברק ומפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן. 

במקביל, הגיעה הערב למשטרת בית שמש תלונה מלשכת ראש העיר, על כך שהתקבל מכתב איומים לראש העיר משה אבוטבול, שנמצא בלב המאבק המקומי בין החרדים לציבור החילונים בעיר, ובו קליע. בין האיומים נכתב לראש העיר: "ניקח לך את החיים".