רובי ריבלין משדרג את הח"כים לביזנס

בזמן שהמשק רק מתחיל להתאושש מהמשבר הכלכלי, ממשיך יו"ר הכנסת רובי ריבלין לצ'פר את הנבחרים שלנו. על פי נוהל חדש, יזכה כל חבר כנסת היוצא לנסיעת עבודה בחו"ל למושב במחלקת עסקים - אפילו אם מדובר ביעד קרוב. ומי משלם על התענוג? כולנו

הם צוחקים - אנחנו משלמים (חדשות 2)

מושבים מרווחים במקום להצטופף ואוכל משובח במקום מגשים חד-פעמיים: הכנסת משפרת את תנאי הנבחרים ומשדרגת את הטיסות של 120 נציגי הציבור למחלקת העסקים. ומי ישלם על התענוג? אנחנו כמובן.

על פי החלטת מנכ"ל הכנסת דן לנדאו, שאושרה על-ידי היו"ר רובי ריבלין, כל אחד מ-120 הנבחרים שלנו היוצא לנסיעת עבודה מטעם המשכן יהיה זכאי למושב במחלקת ביזנס במקום מחלקת תיירות - וזאת בניגוד לנוהל הקודם שאישר שדרוג בנסיעות ארוכות בלבד. מחיר הצ'ופר, עליו דיווח הבוקר לראשונה העיתון "ידיעות אחרונות", מוערך בכמאות אלפי שקלים בשנה.

בעקבות הנוהל, שממנו נהנים חברי הכנסת זה מספר חודשים, מתחו כמה מהם ביקורת על יו"ר ריבלין, שלדבריהם אף היה זה שיזם את המהלך. "מדובר בבזבוז כספי ציבור", אמר לעיתון ח"כ שלמה מולה (קדימה). "אני חושב שאנחנו יעולים, במיוחד בתקופה הזו, לעבור ארבע שעות טיסה במחלקת תיירים אם נוסעים לאירופה".

בכנסת אישרו את פרטי הנוהל והדגישו כי גם במושב הקודם נרשמו מקרים בהם טסו חברי כנסת במחלקת עסקים. "מנכ"ל הכנסת החליט שהח"כים ישובצו מראש במחלקת עסקים וזאת בשל העובדה שהם ממשיכים מיידית עם נחיתתם בפעילות שאליה נשלחו", הוסיף דובר הכנסת גיורא פורדס.