"שרה נתניהו סיכלה את מינוי השגריר באו"ם"

אשת רה"מ התערבה בהחלטה שלא למנות את אלון פנקס לשגריר באו"ם - כך עולה לכאורה ממכתב שמפרסם "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, כתבה אשת סודה של נתניהו לפנקס: "מי שקובע זאת היא". מלשכת רה"מ נמסר: הדברים הם שקר וכזב

האם שרה נתניהו מתערבת בצורה גסה בענייני ניהול המדינה? העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי רעיית ראש הממשלה טרפדה את מינוי שגריר ישראל לאו"ם ברגע האחרון.

על פי הפרסום, ברכה שור, אשת סודה של נתניהו, ניסתה לשכנע את ראש הממשלה ורעייתו למנות את אלון פנקס לתפקיד, אך נענתה בשלילה.

כאשר החליט נתניהו על מינוי אחר, שלחה שור אי מייל לפנקס ובו הסבירה לו את השתלשלות הדברים. "אלון, שבת שלום. משום מה נזכרתי איך הכל הלך פארש. כפי שאמרתי לך בתחילת הדרך, מי שקובע זו היא, וגם היא לא הייתה מסוגלת לסגת. עשיתי ככל יכולתי - אולי עוד אצליח לשנות את דעתה", ציינה שור במכתב.

לשכת רה"מ: שקר וכזב

בלשכת ראש הממשלה דחו בתוקף את הפרסום. "כל הטענות והרמזים הם דברי שקר וכזב מוחלטים שלא התרחשו מעולם", מסרו בתגובה.

"הגברת ברכה שור מעולם לא פנתה, לא דיברה, לא דיווחה ולא העלתה בפני ראש הממשלה או רעייתו שום נושא פוליטי או ממלכתי ובוודאי לא נושאים של הרכבת קואליציה ומינוי שגריר לאו"ם", הוסיפו בלשכת נתניהו. "צר לנו שעיתון מסוים בחר שוב להכפיש את שמם הטוב של ראש הממשלה ורעייתו. כולם יודעים את הסיבה האמיתית למתקפה הזאת".