מחקר: הציבור מעדיף את מנהיגיו שמנים

כמה פוליטיקאים עבי כרס ישמחו לשמוע כי הם יכולים להמשיך לזלול כאוות נפשם - זאת משום שמחקר אמריקני חדש בדק ומצא שהבוחרים אוהבים את המנהיגים שלהם שמנים ונוטים לסמוך יותר על העבים שבפוליטיקאים. אצל נשים, לעומת זאת, התוצאות הפוכות: אם ברצונכן להצליח בפוליטיקה, כדאי שתמשיכו ללכת למכון הכושר

פואד בן אליעזר. אז יש עוד סיכוי? (חדשות 2)

תגיד כן לשמן: מחקר שבוצע בארה"ב מצא כי מרבית הבוחרים מעדיפים את המנהיגים שלהם שמנים וגוצים. תוצאות המחקר קובעות כי דווקא אלו בעלי המראה ה"פחות אטרקטיבי" נתפסים בעיני הציבור כיותר אמינים והגונים מאשר מנהיגים בעלי מראה חטוב.

היחס של הציבור משתנה לחלוטין כשמדובר בנשים. על פי המחקר שפורסם בכתב העת Obesity, לפוליטיקאיות רזות וחטובות יש יתרון מובהק. כך שבעוד הגברים יכולים לזלול ולגדל כרס, אם ברצונן של הנשים להצליח, עליהן לעבוד קשה לא רק בתחום הפוליטיקה - אלא גם במכון הכושר.

עורכי המחקר לא הופתעו מהתוצאות ההפוכות לגבי נשים וגברים. "על הנשים מופעל לחץ משמעותי בחברה המערבית להיות רזות, בעוד שהלחץ על הגברים הוא לבנות מאסת גוף שרירית", אומרת ד"ר אליזבת מילר, עורכת המחקר.

תוצאות המחקר מבוססות אמנם על האוכלוסייה בארה"ב, אולם כמה דמויות המוכרות לנו היטב מהכנסת ומהממשלה ישמחו מאוד, במיוחד לאור קביעתה של עורכת המחקר ד"ר אליזבת מילר - כי תוצאותיו רלוונטיות לכל מדינות המערב.