חברי הכנסת יספרו על סיפורי הכנסת

הכנסת חוגגת 61 להיווסדה, וחברי הכנסת מצאו דרך מקורית לחגוג: להביא את פסטיבל מספרי הסיפורים לכנסת. הח"כים שלנו יעלו מעל דוכן הכנסת, וימשיכו לספר לנו סיפורים. הפעם, יהיו אלה סיפורים מבדחים ומשעשעים על הפעילות הפרלמנטרית שלהם

ממשיכים לספר לנו סיפורים (חדשות 2)

הכנסת ממשיכה לחגוג את יום הולדתה שחל בט"ו בשבט. לכבוד יום הולדתה תזכה הכנסת להשתתף בפסטיבל מספרי סיפורים שייערך במליאת הכנסת, שתתכנס לישיבה מיוחדת בה ישתתפו גם נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובני נוער שיזכו לנאום מעל בימת הכנסת.

מחר יגיע למשכן יוסי אלפי, המנחה והמנהל האומנותי של פסטיבל מספרי סיפורים שנערך בשנים האחרונות בתיאטרון גבעתיים, שיזמין את הפוליטיקאים שלנו לספר סיפור מזמן כהונתם בכנסת. בין המספרים: השר בנימין בן אליעזר, וחברי הכנסת משה גפני מיהדות התורה, אחמד טיבי ומאיר שטרית.

"מה זה משנה? כולכם אותו דבר"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחלוק עם הקהל ועם חבריו הפרלמנטרים סיפור, שיתאר את הרגעים שלאחר נאום הפרישה שלו מהחיים הפוליטיים בשנת 1999. "כשירדתי מדוכן העדים, ניגשו אלי ח"כים מכל קצוות הקשת הפוליטית, ובירכו אותי. הגעתי למסקנה כי לא קל להיות חבר כנסת, אך קל מאוד לפרוש".

השר פואד בן אליעזר יספר על נאום בפני אזרחים שהגיעו לכנסת. נאום שזיכה אותו במחיאות כפיים סוערות בסיומו. אחת מהנשים שהיו בחדר בזמן הנאום אף ניגשה אליו ונישקה אותו על לחיו. "רפול, כולנו מאחוריך", אמרה האישה, וכאשר בן אליעזר הסביר לה שהוא לא רפול, ענתה לו האישה "זה לא משנה, כולכם אותו דבר".

יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שיזם את החגיגות, ציין כי הסיפורים האנושיים הקטנים האלה משפיעים לעיתים יותר מהאידיאולוגיה. אז גם בדיון שאמור להיות חגיגי, חברי הכנסת שלנו ימשיכו לספר לנו סיפורים.