סקר: העיסוק בפרשת העוזרת של שרה נתניהו - חסר רגישות

40% מהנשאלים השיבו כי העיסוק בפרשת העוזרת של שרה נתניהו היה משתלח וחסר רגישות, רק 19% סברו כי העיסוק היה ראוי ומאוזן. גם לראש הממשלה בנימין נתניהו יש סיבה לחייך: 30% מהציבור טוען כי תפקודו טוב או טוב מאוד, רק 21% חושבים שתפקודו רע

לראש הממשלה בנימין נתניהו יש סיבה לחייך: סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור תכניתנו "פגוש את העיתונות" מגלה שרוב הציבור מרוצה במידה כזו או אחרת מתפקודו של ראש הממשלה.

30% מהנשאלים השיבו כי נתניהו מתפקד בצורה טובה או טובה מאוד, 21% השיבו כי תפקודו בינוני ורק 21% אמרו כי תפקודו של נתניהו רע או רע מאוד. זו הפעם הראשונה מאז החל הסקר, ב-31 בדצמבר 2009, שאחוז המרוצים מנתניהו עולה על אחוז הלא מרוצים.

לפני כחודש רק 22% אמרו כי תפקודו טוב ו-32% אמרו כי תפקודו לא טוב. אחת ההשערות לשינוי היא כי בשבועות האחרונים לא היו שום התבטאויות כלפי הנשיא האמריקני ולא בוצעו פעולות הקשורות בהחלטה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, מה שהביא לעלייה בתמיכה בראש הממשלה בקרב המתנחלים.

העיסוק בפרשת העוזרת של שרה - משתלח

גם אשת ראש הממשלה יכולה למצוא קצת עידוד בסקר של פרופ' אבי דגני: 40% מהנשאלים השיבו כי העיסוק בפרשת העוזרת של שרה נתניהו היה משתלח וחסר רגישות. 16% אמרו כי העיסוק היה ביקורתי מדי כלפי אשת ראש הממשלה. רק 19% סברו כי העיסוק היה ראוי ומאוזן, ו-8% בלבד אמרו כי התקשורת הייתה הססנית ומאופקת.