רוצים לראות את חברי הכנסת עובדים?

60 שנות עשייה פרלמנטרית הן כנראה סיבה למסיבה. בכנסת החליטו שחלק מהחגיגות יכללו גם סדרת סיורים חדשה שהושקה היום. החידוש: הסיורים ייערכו בשעות הפעילות של הכנסת, ולראשונה יאפשרו צפייה בעבודת המחוקק, בדיוני הוועדות השונות ואפילו ביקור בערוץ הכנסת. הראשונים לחנוך את הסיורים: סטודנטים מבצלאל ותלמידי תיכון

משכן הכנסת, ירושלים (חדשות 2)

במעמד מיוחד שהתקיים היום בטרקלין שאגאל בכנסת, בהשתתפות יושב ראש הכנסת ראובן (רובי) ריבלין השיקה הכנסת מערך סיורים חדש, שיפעל לאורך כל ימות השבוע ויכלול חמישה מסלולי סיור חדשים, המיועדים לתת מענה למגוון תחומי העניין של הציבור בכל הגילאים.

את סיור הצילומים אותו יעברו תלמידי בית ספר תיכון יהודי-ערבי מירושלים ידריך ביום ההשקה הצלם הוותיק וחתן פרס ישראל דוד רובינגר, ואת סיור האדריכלות, שאמור להעביר לאנשים שלוקחים בו חלק את הייחודיות של משכן הכנסת כמותג ארכיטקטוני, יעביר אדריכל הבניין נחום מלצר, וישתתפו בו ישתתפו סטודנטים לארכיטקטורה מבית הספר בצלאל.

ראובן ריבלין, יו"ר הכנסת, אמר כי מערך הסיורים הוא חלק מהמהפכה שאותה מנסה להנחיל הכנסת, מהפכה שבה הכנסת תהיה נגישה יותר ורלוונטית לכלל הציבור. "הכנסת מתאימה עצמה גם לבעלי צרכים מיוחדים", ציין ריבלין, "זה צריך להיות המקום של כולם, לא כססמה אלא הלכה למעשה". ריבלין סיכם ואמר "יש לפתוח לרווחה את שעריה ולהזמין את האזרחים להתרשם ממנה מקרוב, כל אחד לפי טעמו האישי".

גם החיילים וילדי הגן יגיעו למשכן

בכנסת יחנכו השבוע גם את שאר הסיורים, זאת כחלק מאירועי שנות ה-60 למשכן. ילדי גן יחנכו את הסיור שכותרתו "דמוקרטיה רכה", בו יסבירו לילדי הגן על מהות הדמוקרטיה ועל סמלי הגן בשפה המותאמת לגילם. תכני הסיור תוכננו בשיתוף פעולה עם משרד החינוך.

חיילי החטיבה הדרומית ברצועת עזה יקיימו סיור שכותרתו "דמוקרטיה הלכה למעשה". למעשה זהו סיור המאפשר לראשונה צפייה בעשייה הדמוקרטית, שיכלול מפגש עם אחד מחברי הכנסת, צפייה באחד מדיוני ועדות הכנסת, הדרכה על מרכז המחקר של הכנסת וביקור בערוץ הכנסת או במשמר הכנסת. המפגשים יתקיימו בזמן אמת, בשעות הפעילות של הכנסת, כך מקווים במשכן לקרב בין האזרח לבית הנבחרים.