רה"מ ביד ושם: העולם צריך לעצור את הרוע

טרם יציאתו עם המשלחת הישראלית לפולין, שם מציינים את יום השואה הבינ"ל, השתתף רה"מ נתניהו בטקס רשמי ביד ושם. נתניהו פנה אל העולם: "עצרו את הרוע - הוא מאיים על העולם כולו"

נתניהו ביד ושם. היום (חדשות 2)

"הקהילה הבינלאומית צריכה לעצור את הרוע" - כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת תערוכה 'ארכיטקטורה של רצח' - בה מוצגות תכניות הבנייה של אושוויץ בירקנאו, ביד ושם.  היום חל ערב יום השואה הבינלאומי, ואת הדברים אמר נתניהו טרם יציאתו לפולין במסגרת המשלחת הישראלית.

בפני 80 שגרירים ממדינות העולם הדגיש נתניהו את תפקידה של הקהילה הבינלאומית בעצירת הרוע בעולם. לדבריו, "יש רוע בעולם ויש צורך לעצור אותו עוד בתחילתו - לפני שיתפשט". ראש הממשלה המשיך והתייחס לתופעת הכחשת השואה, אותה יש לטענתו למגר בתוקף.

 "למרות שהאמת ידועה ומוכחת, יש גורמים שמנסים להכחיש את האמת ולהפיץ את השקר", אמר והוסיף כי אנחנו עכשיו נמצאים בשעת מבחן לקהילה הבינלאומית, "הרוע מאיים לא רק על ישראל ועל היהודים, אלא על העולם כולו".

רק עשרה ח"כים במשלחת הישראלית

ראש הממשלה ייצא בראש משלחת של עשרה חברי הכנסת לביקור של יומיים בפולין, במסגרתו ישתתפו בטקס לציון יום השנה ה-65 לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. יחד איתו, יערכו נשיא המדינה שמעון פרס, ושר החוץ אביגדור ליברמן ביקורים ממלכתיים באירופה, כשברקע גידול מדאיג במספר האירועים האנטישמיים. הנשיא פרס צפוי לשאת נאום היסטורי בעברית בפרלמנט הגרמני ויקיים מסיבת עיתונאים מיוחדת עם קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.

יותר ממאה פוליטיקאים מאירופה צפויים להשתתף בהרצאות שייערכו במהלך הטקסים לציון יום השואה הבינלאומי. אך, באופן מפתיע ואולי מביך, דווקא המשלחת הישראלית היא זו שהתקשתה למצוא משתתפים. תחילה נרשמו למשלחת 15 חברי כנסת, אך במהלך הזמן הם נשרו וכעת נותרו עשרה חברי כנסת בלבד.