מתנת השחרור לחייל הקרבי: נדל"ן

יוזמה חדשה של הממשלה עומדת להסיר חלק מהדאגות של החיילים הקרביים שמשתחררים משירות בצה"ל. עפ"י התכנית, שקיבלה את ברכת רה"מ, המדינה תעניק שטח של רבע דונם בגליל או בנגב לכל חייל שסיים שירות קרבי. היוזמה מגיעה בהמשך לתכנית לסבסוד שנת הלימודים הראשונה של חיילים משוחררים במוסד אקדמי החל מהשנה הבאה

מהשירות הקרבי לפיתוח הנגב והגליל (חדשות 2)

כיצד מעודדים בני נוער להתגייס לשירות קרבי בצה"ל וגם דואגים לפיתוח הנגב והגליל? יוזמה חדשה של הממשלה מציעה לפתור את שתי הסוגיות בבת אחת. על פי היוזמה, המדינה תעניק קרקע לכל חייל קרבי משוחרר שייבחר להתיישב בנגב או בגליל, כך פורסם הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות.

התכנית, שגובשה על ידי סגנית השר לקידום צעירים, סטודנטים ונשים גילה גמליאל (ליכוד), כבר זכתה לברכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובמסגרתה יוענק שטח של רבע דונם לכל חייל קרבי שישתחרר מצה"ל, אשר שוויה מוערך בכ-100 אלף שקלים.

התכנית החדשה היא המשך להצעת החוק הממשלתית שכבר אושרה לאחרונה, שתעניק שנת לימודים חינם לכל חייל או חיילת משוחררים שילמדו במוסד להשכלה גבוהה באזור הנגב, הגליל, או ביהודה ושומרון. חברת הכנסת גמליאל עומדת גם מאחורי יוזמה זו והיא צפויה לצאת לדרך בשנה הבאה.