לאן נעלמה החליפה היוקרתית של נתניהו?

ח"כ שלמה מולה דורש מהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק את התנהלותם של ראש הממשלה ורעייתו בפרשת היעלמות חליפה יוקרתית. בסוף השבוע פורסם כי שרה נתניהו הורתה לנהגה לקחת חליפה עמה הצטלם בעלה לתשדיר בחירות, זאת למרות שהייתה מושכרת. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "אם הם צריכים לשלם עבור פריט כלשהו - הם יעשו זאת בחפץ לב"

איפה החליפה? שרה וביבי (AP)

אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ממשיכה לעשות כותרות: הפעם על הפרק - דרישתו של חבר הכנסת שלמה מולה (קדימה) מהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק את התנהלותם של בני הזוג נתניהו בפרשת החליפות של ראש הממשלה ורעייתו.

בסוף השבוע פורסם ב"מעריב" כי במהלך מסע הבחירות האחרון של נתניהו, הצטלם ראש הממשלה לתשדיר בחירות כשהוא לבוש בחליפת יוקרה. למרות שהחליפה הושכרה לצורך הצילומים, דרשה רעייתו לקבלה. על אף שהוסבר לה כי הדבר לא ניתן לביצוע, שלחה נתניהו את נהגם של בני הזוג לקחת את החליפה. צוות ההפקה שהחליט להשתיק את האירוע שילם את עלות החליפה לחנות ממנה הובאה.

הבוקר מפרסם העיתון את מכתבו של מולה: "מהפרשה עולה חשד להתנהלות שיטתית של שימוש פסול לכאורה בכספי ציבור, חשד לכאורה לקבלת דבר במרמה, שימוש לא ראוי בכספי הציבור וחשד לכאורה לרישום כוזב במסמכי תאגיד של תנועת הליכוד", נכתב.

הליכוד כיסה את עלויות הביגוד

זהו לא המקרה היחיד בו נתניהו החליטה, ככל הנראה, ליטול לידיה חליפות רבות ויקרות. בקמפיין הבחירות של 2006 הצטלמה נתניהו לתשדירי בחירות ועל אף שהוסבר לה שאינו יכולה לקחת את החליפות לביתה, החליטה בכל זאת לעשות כן. במקרה הזה הליכוד הוא שנאלץ לכסות את עלויות הביגוד.

"יש יסוד לדעה כי התקבלה בנסיבות העניין מתנה שהחוק אסר על קבלתה. כל החשדות האלה מצדיקים, אם לא מחייבים, בדיקה מיידית של מבקר המדינה וככל שיידרש גם של משטרת ישראל", כותב ח"כ מולה במכתבו. מולה מסיים את מכתבו בדרישה מן היועץ המשפטי לממשלה לבדוק את החשדות האמורים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "במהלך קמפיין בחירות נהוג להעמיד לרשות המועמד לראשות הממשלה ורעייתו בגדים שמותאמים במיוחד למידותיהם לצורך שימוש חוזר בתשדירים, צילומים, הופעות ציבוריות וראיונות. ראש הממשלה ורעייתו אינם זוכרים שום מקרה שבו נדרשו לשלם עבור ביגוד או כל הוצאה אחרת - ולא עשו זאת. אם יתברר שהם צריכים לשלם עבור פריט כלשהו שלא התבקשו לשלם עליו עד היום, הם יעשו זאת בחפץ לב".