מכתב נאצה נשלח לח"כ מוחמד ברכה על רקע נסיעתו לפולין

ללשכתו של יו"ר חדש ח"כ ברכה נשלחים מכתבי איום רבים. אך מכתב הנאצה שהגיע היום היה בעל תוכן אלים במיוחד. במכתב, שנשלח על רקע הצטרפותו הצפויה של הח"כ למשלחת למחנות ההשמדה בפולין, נכתב: "לך במקום זאת לקבר של החבר של היטלר"

יו"ר חד"ש לא מתרגש מהמכתב (חדשות 2)

מכתב נאצה נשלח ליו"ר חד"ש ח"כ מוחמד ברכה, על רקע נסיעתו הצפויה למחנה ההשמדה באושוויץ, במסגרת המשלחת הישראלית לפולין. "אל תזהם בנוכחותך את אושוויץ ואת בירקנאו", נכתב לצד תמונתו של ח"כ ברכה כשעליה מצוייר צלב קרס. המכתב הועבר לקצין הכנסת.

במשרדו של ח"כ ברכה כבר רגילים לקבל מכתבי איום ונאצה למינם, אך המכתב שהגיע היום היה חריג בתוכנו הפוגעני. "ח"כ מוחמד - זבל - ברכה", נפתח המכתב שכותרות הייתה: "בן 60 אלף זונות".

"תזהם בנוכחותך את אושוויץ"

ממשרדו של ח"כ ברכה נמסר כי תוכנו של המשך המכתב היה לא פחות אלים. "אל תזהם בנוכחותך את אושוויץ ובירקנאו - במקום בו נרצחו 6 מיליון וחצי יהודים", נכתב, "במקום זאת, סע לבקר את קברו של המופתי הנאצי חאג' אמין אל-חוסייני, חברו של היטלר, או לחילופין לך לעזה או לעזאזל".

גם אישי ציבור ערבים נוספים הוזכרו במכתב ושמותיהם נקשרו לקללות רבות ומבישות. בפונט גדול ומודגש הסתיים המכתב במשפט: "הים הוא אותו הים - הערבים הם אותם ערבים!!! זבל".

למכתב צורפה כתבה מעיתון, על רקע תגובת ברכה על יוזמת סגן שר החוץ דני איילון ליזום חוק שימנע מח"כ בעלי דעות נגד המדינה לנסוע למשלחת. בכתבה צוטט יו"ר חד"ש מגיב על החוק: "אם יהיה חוק כזה אסע על חשבוני הפרטי ואשתתף באירוע", מה שכנראה הרגיז מאוד את הכותב. בנוסף צורפה, כאמור, תמונתו של ח"כ ברכה, עליה מצויר צלב קרס.

מקורות בסביבתו של ח"כ ברכה מוסרים כי הם "רואים בחומרה את התוכן, אבל דברים כאלו לא משנים את העקרונות שלנו והעשייה הפוליטית שאנחנו גאים בה".