אחד באפריל: מי מינה את איימן עודה לשר החינוך הבא?

פוסט מזויף שהועלה לעמוד פיקטיבי הנושא את שמו של רה"מ בישר על "מינויו" של איימן עודה לשר החינוך הבא. "ערבים ויהודים נועדנו לחיות ביחד", נכתב שם. מאות שיתפו את הסטטוס, אך בליכוד לא התייחסו בהומור להלצה, שככל הנראה נועדה לאחד באפריל

עודה ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

אחד באפריל הגיע ועמו גם המתיחות: פוסט שהועלה אמש (חמישי) לעמוד פייסבוק פיקטיבי תחת שמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה לעניין רב לאחר שלכאורה הוכרז בו על מינויו של יו"ר הרשימה הערבית המשותפת איימן עודה לשר החינוך בממשלה הבאה. בליכוד לא התייחסו לפרסום בהומור והורו לבדוק את האפשרויות החוקיות נגד האחראים לזיוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום הבחירות ניסה נתניהו (האמיתי) לעורר את מצביעי הליכוד כשהעלה לרשת סרטון שבו הוא מזהיר כי "הערבים נוהרים לקלפי". ראש הממשלה כבר התנצל על האמירות הללו, אך ברשת היו מי שבחרו לנצל את הנושא לטובת ההלצה השנתית. "בכדי להראות את רצינות כוונותיי לתיקון השסעים בחברה הישראלית החלטית להוסיף לכך גם מעשים", נכתב בפוסט המזויף.

עוד נכתב בעמוד הנושא את שמו של ראש הממשלה כי "החלטתי למנות מינוי אישי את ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, לשר החינוך הבא של ממשלת ישראל. למרות שאני יודע שהמינוי יתקל בהתנגדות במפלגתי ובקואליציה העתידית שלי, אפילו חריפה, אם נרצה בכך או לא ערבים ויהודים נועדנו לחיות ביחד בחלקת ארץ זו, ואני נבחרתי להיות ראש הממשלה של כ-ו-ל-ם".

הסטטוס מעורר המחלוקת (פייסבוק)

תוך זמן קצר ולמרות שמדובר בעמוד חדש עם עוקבים בודדים בלבד, החל הסטטוס להתפשט ברשת. מאות אנשים שיתפו אותו - תוך שהם סבורים כי מדובר באמירות של ראש הממשלה עצמו. אחדים מהמגיבים הביעו הערכה רבה לצעד שנועד לגשר בין המגזרים, בעוד אחרים מתחו ביקורת חריפה על המינוי שלא היה.

בין עשרות האלפים שנחשפו אל הדברים היו גם אנשי הליכוד שהתרשמו פחות מהמתיחה. הבוקר החליט היועץ המשפטי של התנועה, עו"ד אבי הלוי, לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות בפני הליכוד וראש הממשלה על מנת למנוע ולטפל בתופעות של זיוף והתחזות לנתניהו באינטרנט בכלל ובפייסבוק בפרט.