מדוע הח"כים לא מוכנים להצטרף למשלחת לציון יום השואה הבינ"ל?

התרגלנו לחשוב שנבחרי הציבור אוהבים לצאת לחו"ל, אבל מתברר שיש נסיעה שחברי הכנסת לא רוצים להצטרף אליה. זה מביך עוד יותר נוכח נושא הנסיעה - משלחת רשמית ליום השואה הבינלאומי שיחול בסוף החודש

יושב ראש הכנסת רובי ריבלין מחפש חברי כנסת שיצטרפו למשלחת רשמית שתצא לחו"ל. לכאורה ניתן היה לחשוב שמדובר ברצון של נבחרי הציבור לא להירשם כך סתם לכל נסיעה ממלכתית על חשבון משלם המסים, אך במקרה זה מטרת הנסיעה גורמת להיעדרות להיראות מביכה ביותר.

מדובר במשלחת רשמית לציון  יום השואה הבינלאומי שיחול בהמשך החודש. הכנס יימשך שלושה ימים ולפי התכנית יתקיימו במהלכו טקסים ממלכתיים באושוויץ עם הממשלה הפולנית. יותר ממאה פוליטיקאים מאירופה צפויים להשתתף בהרצאות שייערכו במהלך הכנס.

אבל באופן מפתיע ואולי מביך, דווקא המשלחת הישראלית היא זו שמתקשה למצוא משתתפים. תחילה נרשמו למשלחת 15 חברי כנסת, אך במהלך הזמן הם נשרו וכעת נותרו תשעה חברי כנסת בלבד.

יושב ראש הכנסת רובי ריבלין חושש שלא יישארו לו חברי כנסת ברשימה ואתמול בישיבת נשיאות הכנסת הוא פשוט התחנן בפני נציגי הסיעות שיצרפו חברים למשלחת המכובדת. מי שכן רשום ברשימה הוא דווקא חבר הכנסת הערבי מוחמד ברכה מסיעת חד"ש, אך כרגע יש יותר נציגים, יועצים ומאבטחים מאשר חברי כנסת במשלחת הישראלית.