הכירו את הח"כית החדשה של מפלגת העבודה: ד"ר עינת וילף

יו"ר העבודה אהוד ברק בוודאי יהיה מרוצה מהצהרתה של הח"כית החדשה שלו, ד"ר עינת וילף, שאמרה בעבר "חבר הכנסת הוא קודם כל שליח של המפלגה – מרים ומוריד יד. חבר הכנסת יכול לצאת נגד עמדת המפלגה, אבל רק בתיאום". חברת הכנסת לעתיד צפויה לתמוך בברק, למרות שהיועץ הפוליטי שלה הוא אחיו של המורד איתן כבל

ח"כ לעתיד עינת וילף (חדשות 2)

לאחר שאתמול פרש ח"כ לשעבר אופיר פינס מן החיים הפוליטיים, תושבע בשבוע הבא ד"ר עינת וילף כחברת כנסת. וילף שסיימה את הפריימריז במפלגת העבודה במקום ה-14, תנצל את ההזדמנות ותצטרף אל שאר חברי הכנסת של המפלגה. המערכת הפוליטית אינה זרה לד"ר וילף, ששימשה בין השנים 2002 - 2006 כיועצת המדינית של שמעון פרס, אז המשנה לראש הממשלה.

וילף קיבלה את תואר הדוקטור שלה בתחום מדעי המדינה מאוניברסיטת קיימברידג' הבריטית, הנחשבת לאחת האוניברסיטאות היוקרתיות בעולם. בשנים האחרונות היא לקחה חלק בפעילויות חברתיות ופוליטיות רבות, בין השאר למען קידום החינוך בישראל.

ד"ר וילף אף הוציאה ספר בנושא תחת הכותרת "בחזרה לאלף-בית - הדרך להצלת החינוך בישראל (ללא תוספת תקציב)", אותו כתבה בשיתוף פעולה יחד עם אמה, מחנכת במקצועה.

בכירים ב"עבודה" ציינו כי בתקופה האחרונה, דאג ברק לקרב אליו את וילף, כנראה לאחר שהבין כי אחד המורדים יבחר לפרוש מן הכנסת במידה ובסופו של דבר לא יצליחו להתפצל לסיעה נפרדת. וילף אמרה בעבר כי "חבר הכנסת הוא קודם כל שליח של המפלגה - מרים ומוריד יד. חבר הכנסת יכול לצאת נגד עמדת המפלגה, אבל רק בתיאום".

מדברים אלה ניתן להסיק כי וילף צפויה לתמוך בברק, למרות שאת תפקיד יועצה הפוליטי ממלא בועז כבל, אחיו של ח"כ איתן כבל - אחד מקבוצת המורדים.