יו"ר ישיבות ההסדר הרב דרוקמן מכחיש: "לא קראתי לסרבנות"

ראש ישיבות ההסדר נפגש עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי ואמר לו כי דברים שצוטטו מפיו לפיהם הוא קורא לסרבנות לא הובנו כהלכה. "אין לעלות על הדעת כל סירוב פקודה במדינה דמוקרטית", אמר גבאי בפגישה

הרב דרוקמן, "לא קורא לסרבנות" (חדשות 2)

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות ההסדר הכחיש היום בפגישה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, את קריאתו לסרבנות כפי שצוטט מפיו בירחון "עולם קטן", ואמר כי דבריו לא הובנו כהלכה.

על פי הפרסום בירחון אמר הרב דרוקמן "אני אומר לחיילים קודם כל לבקש פטור ממשימות הפינוי, ורק בלית ברירה עליהם לבצע את המשימה". בפגישה הביע דרוקמן התנגדות לסירוב פקודה בצה"ל, אך הדגיש כי יש משימות שאדם אינו מסוגל להגיע מסיבות מצפוניות או דתיות. "במקרים כאלה יש לכל חייל זכות להגיד למפקדים שלו כי מהסיבות הללו, הוא אינו יכול לבצע את המשימה".

מנכ"ל משרד רה"מ ציין כי אין לעלות על הדעת כל סירוב פקודה, וכי אין מקום לקריאות מסוג זה במדינה דמוקרטית.

הפגישה תוכננה כבר לפני מספר שבועות, ללא כל קשר לפרסום דבריו של הרב דרוקמן, ועסקה גם בשאלת החזרתה של ישיבת "הר ברכה" למסלול ישיבות ההסדר, לאחר שהוצאה ממנה לפני כחודשיים עקב הטפה לסרבנות מצד ראש הישיבה, הרב מלמד.

ראשי ארגון ישיבות ההסדר ממשיכים בניסיונות לפשר בין שר הביטחון אהוד ברק וגורמים שונים בצה"ל, בנסיון לשכנעם להחזיר את הישיבה למסלול ההסדר.