ועדת האתיקה: ברק יחזיר את הכסף של כרטיס הטיסה

סיפור העסקת העובדת הזרה בביתו של שר הביטחון עוד לא נשכח, וכבר שוב עסוקה ועדת האתיקה של הכנסת בהתנהלותו של השר. הפעם - שדרוג כרטיס הטיסה לו ולרעייתו נילי פריאל, על חשבון הציבור. חברי הוועדה קבעו: מדובר בטובת הנאה - החזר את הכסף

ברק: פעלתי מתום לב. ארכיון (חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק שידרג את הטיסה - ויחזיר מכיסו הפרטי את הכסף. ברק ממשיך להעסיק את ועדת האתיקה של הכנסת כשהתנהלותו ממשיכה לחרוג מהמקובל ומהמצופה מאיש ציבור. הפעם עסקה הוועדה בשדרוג שעשה שר הביטחון בכרטיס הטיסה שלו ושל רעייתו והחליטה - מדובר בטובת הנאה, ברק יחזיר את הפרש הכסף.

הבוקר דנה הוועדה בקובלנה שהגיש ח"כ אורי אריאל נגד ברק בעניין שדרוג כרטיס טיסה לו ולרעייתו נילי פריאל ממחלקת עסקים למחלקה ראשונה. חברי הוועדה קבעו כי ללא ספק מה שעשה ברק כששדרג את כרטיסי הטיסה למחלקה גבוהה יותר - מהווה טובת הנאה. לכן, הורתה הוועדה לשר הביטחון להעביר למדינה את שווי ההטבה שקיבלו הוא ורעייתו.

בהחלטתה, התבססה הוועדה על הוראות סעיף 2 לחוק שירות הציבור (מתנות), התש"מ-1979, והוראות סעיף ד' להחלטה בעניין המתנות. עם זאת, התחשבו חברי הוועדה בטענתו של חבר הכנסת ברק כי פעל בתום לב, וכי סבר שהדבר מותר בשל תפקידו בעבר כראש הממשלה. הם החליטו שלא להטיל עליו עונש כלשהו, ולהסתפק בהעברת שווי המתנה למדינה ובהבהרה שלא יחזור על פעילות זאת.

הפרשה האחרונה: העובדת הזרה

בתחילת החודש פרסמה הכתבת הצבאית של קול ישראל, כרמלה מנשה, כי ברק העסיק בביתו שבמגדלי אקירוב בתל אביב עובדת זרה מהפיליפינים ללא אישור עבודה. העובדת סיפרה כי רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, העסיקה אותה בסיוע להכנת אירועים בבית הזוג וציינה כי עבדה מספר פעמים גם בניקיון.

גם רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, נחקרה בנושא. פריאל הגיעה תחת מעטה חשאיות למשרדי היחידה המשותפת של משרד הפנים ומשרד התמ"ת, ונחקרה במשך כשעה.