די לבורקסים - מהיום אוכלים גרנולה

גם הממשלה צועדת על קיבתה. אתמול בישיבת הממשלה הופתעו השרים לגלות כי מזכיר הממשלה, צבי האוזר, החליט על שינוי בתפריט. מהיום בישיבות המממשלה במקום בורקסים עתירי שומן - ירקות ויוגורטים. חלק מהשרים בחרו להגדיר את התפריט החדש כאוכל לציפורים. למרות התלונות, בתום הישיבה הצלחות נותרו ריקות

מזכיר הממשלה החליט: די לבורקסים בישיבות הממשלה (חדשות 2)

מי מאיתנו לא מכיר את התמונה שחוזרת על עצמה מדי משבוע בישיבות הממשלה, כאשר לפני ראש הממשלה מונחת על השולחן צלחת מלאה בכל טוב: בורקסים, רוגעלך, קרואסונים, מיצים ושאר דברי מתיקה. מזכיר הממשלה צבי האוזר החליט לשים סוף לחגיגת השומן בישיבות והחליף את התפריט.

כבר אתמול בישיבת הממשלה, הופתעו השרים לגלות כי על שולחנם מונחים ירקות, גרנולה, יוגורטים דלי שומן ומים. "הגעתי למסקנה כי השרים צריכים לאכול אוכל בריא" אמר צבי האוזר, שהגה את הרעיון להחליף את התפריט ביחד עם יונה בר-טל, סמנכ"לית בית הנשיא. "הגיע הזמן להגיד די לבצק ולשומן, הממשלה הזו בניגוד לקודמותיה, תסיים את קדנציית ארבע השנים שלה, אני רק רוצה שהשרים ימשיכו לעמוד על הרגליים", סיפר האוזר על הסיבות להחלפת התפריט.

התפריט יצר פילוג בקואליציה

התפריט הדיאטטי שהוצג אמש לשרים ולעוזריהם המלווים אותם בישיבת הממשלה, הפך לשיחת היום. כמה מהשרים הודיעו כי הם מתנגדים בתוקף לתפריט החדש. "עם כל הכבוד ליוזמה של האוזר, לשבת חמש שעות בדיונים ללא משהו מתוק שנותן אנרגיה זה פשוט לא יעיל", אמר אחד השרים, שהגדיר את האוכל שיוגש מעתה בישיבות הממשלה - אוכל של ציפורים. מספר שרים מעדות המזרח תיארו את התפריט החדש "יאפי אשכנזי", והוסיפו בהומור כי חבל שהאוזר לא מזרחי, מכיוון שאז אולי היו זוכים השרים לשקשוקה.

זו לא הפעם הראשונה בה מנסים לשנות את התפריט של שרי ישראל בישיבות הממשלה, מיותר לציין כי בפעמים הקודמות כשל נסיון העפת הבורקסים והחלפתם בירקות, אך נדמה כי הפעם האוזר נחוש בדעתו להמשיך ולהגיש לשרים אוכל בריא. יש לציין כי הירקות ודברי החלב הובאו אתמול ממשווקים מוכרים, אך בעתיד ינסו לקנות את המוצרים משווקים קטנים מאזורי הספר.

אגב, למי שתהה, הצלחות נשארו ריקות בתום הישיבה.