רה"מ על רצח הילד בן ה-7: יש להגן על ילדינו מפני זוועות כאלו

רצח הילד לאון קלנטרוב בבני עי"ש בסוף השבוע עמד הבוקר במרכז סדר היום של ישיבת הממשלה. ראש הממשלה נתניהו התייחס לרצח הנורא והבטיח להקים ועדת שרים שתדאג לביטחון ילדי ישראל . "נבדוק מהם הצעדים הנוספים שצריך לנהוג על מנת להבטיח את ביטחונם של ילדים מפני זוועות כאלה", אמר נתניהו

"הממשלה תקים היום צוות שרים בראשות שר המשפטים ובהשתתפות השר לביטחון פנים ושר הרווחה, כדי לבדוק מהם הצעדים הנוספים שאנחנו צריכים לנהוג על מנת להבטיח את ביטחונם של ילדים מפני זוועות כאלה" - במילים אלה נפתחה הבוקר ישיבת הממשלה השבועית בירושלים.

מקרי הרצח של לאון קלנטרוב בן השבע מהיישוב בני עי"ש ושל הפעוטה פרומה אנשין שנרצחו בסוף השבוע' עוררו מחדש את נושא ביטחונם של ילדי ישראל. תלונות נוספות נגד האחים שהגיעו מאז הרצח, חשפו התנהגות מינית ממושכת של האחים כלפי ילידם ביישוב, שהתקיימה ללא הפרעה.

לדברי ראש הממשלה, צוות השרים שיוקם צפוי להחליט על צעדים נוספים במטרה להגביר את העירנות של הרשויות למצוקת ילדים שנפלו קורבן להטרדות מצד פדופילים, או סוטים אחרים. גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הבוקר למעשי הרצח האכזריים והביע זעזוע עמוק מהאירועים בסוף השבוע. "אזרחי ישראל קמו היום לבוקר של חדשות קשות ואיננו יכולים להשלים עם האירועים האלו", אמר פרס וביקש מהציבור להתגייס למאבק נגד האלימות כלפי ילדים. "הפעם כל העם צריך להתגייס איש איש - חובה על כולנו יחד להיות מזועזעים ולהפיק את הלקחים הנדרשים כדי שילדינו ירגישו ויגדלו בסביבה בטוחה". 

בהמשך הישיבה התייחס ראש הממשלה לאיום הביטחוני מצד ארגוני הטרור בעזה, שחידשו לאחרונה את ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. "המדיניות שהנהגנו ברורה לכל", אמר ראש הממשלה. "להגיב בתקיפות על כל ירי לעבר שטחינו ועל מדינתנו. אין ספק שהמדיניות הזאת, בנוסף לפעולת "עופרת יצוקה", הגדילו את ההרתעה ביישובים האלו".

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?

הווידאופדיה: בנימין נתניהו