אתם שאלתם בפייסבוק - דנה ענתה

מה דנה ויס חושבת על אופן מעצרו המצולם של ראש העיר בת ים, מדוע ישנו סיקור עצום של בנייה לא חוקית בהתנחלויות אך בנייה דומה בגליל לא מקבלת סיקור כלל, מה קורה עם גלעד שליט והאם לדנה יש תכניות להצטרף למפלגת העבודה?

דנה ויס, מגישת התכנית "פגוש את העיתונות", מגישת התכנית "פגוש את העיתונות", התארחה הערב בדף הפייסבוק של חדשות 2 וענתה על שאלות הגולשים.

אוהד כהן שאל מה דעתה של דנה על הדרך התקשורתית שבה עצרו את ראש עיריית בת ים? תשובתה של דנה: המעצר המתוקשר של לחיאני היה בעיניי אירוע שמוטב לנו כחברה לחיות בלעדיו. ככלי תקשורת אנחנו עשינו את העבודה שלנו ואם כבר המשטרה מאפשרת צילומים אז עדיף שאנחנו נהיה שם ראשונים, אבל לשמחתי המשטרה הבינה את הבעייתיות והוציאה התנצלות. כל אדם זכאי לחזקת חפות ותמונות כאלה לא מועילות.

ניר טל שאל למה כל בניה בהתנחלויות בירושלים ובכלל בגבולות מעבר לכפר הירוק מקבלת סיקור עצום בעיתונות ולעומת זאת בניה בלתי חוקית בדואית בגליל לא מקבלת שום סיקור כלל. על כך השיבה דנה: אני חושבת שהבניה בתוך גבולות המדינה הם עניין פנימי של ישראל, בעוד שבניה בשטח שהעולם רואה בו שטח כבוש מקבלת משמעות אחרת, כי היא משליכה על הסכסוך והיציבות של האיזור- לא קשור להשקפות פוליטיות של התקשורת אלא למציאות כפי שהעולם רואה אותה.

אלעד זילכה שאל מה קורה עם גלעד שליט, והאם דנה כעיתונאית חושבת שלחץ ציבורי יעזור לשחרורו? הנה התשובה של דנה: אני חושבת שבמקרה הזה הלחץ הציבורי פועל לשני הכיוונים ולכן מצד אחד בלעדיו הפוליטיקאים אולי יפעלו פחות, מצד שני הלחץ אולי מעלה המחיר - ובכל זאת גם אני במקום משפחת שליט הייתי ממשיכה בכל הכוח בקמפיין ציבורי . התקווה שגם בפעם הבאה הציבור יתגייס ולא יתעייף.

בעקבות הריאיון עם רוני בר-און בתכנית ששודרה הערב שאל מאיר כהן: מה עם איזון? מה עם הגינות? מה עם כללי יסוד בתקשורת זכות התגובה? על כך ענתה לו דנה: אנחנו בהחלט לא פועלים מתוך אג'נדה או עמדה שמאלנית. רוני בראון היה האיש המתאים להשיב על המתקפה של לבני ולעניין הפרשנים - כל אחד עם דעותיו, ואנחנו נגוון בהמשך את המשתתפים כך שיהיה ביטוי לכל הדעות.

אחרי שכמה אנשי תקשורת עברו בשנים האחרונות לפוליטיקה נשאלה דנה אם גם לה יש תכניות להצטרף למפלגת העבודה. על כך השיבה דנה בנחרצות: אני נשארת בעיתונות. אין לי כוונה ללכת לשום מקום בתקופה הקרובה, אני מרגישה שליחות ואוהבת את מה שאני עושה. ובכלל מפלגת העבודה עוד תהיה קיימת בעוד 10-15 שנה? למה דווקא לשם... שלי יחימוביץ' עושה עבודה מצוינת בפוליטיקה ואני חושבת שבלי קשר לדעתו פוליטיות היא אחת מחברי הכנסת היותר רציניים שדואגת לכולם בלי קשר לעמדה פוליטית.

עוד שאלות ששאלתם את דנה ותשובותיה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט.

עוד לא הצטרפתם לדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק?