יעקב נאמן הסכים לוותר על התיק לקדימה

מסתבר שהניסיון של נתניהו לפצל את 'קדימה' לא הסתיים. מאחורי הקלעים המקח והממכר נמשכים. ככל הנראה, מישהו בממשלת נתניהו היה מוכן לוותר על הכסא שלו לטובת פיצול קדימה וכניסתה לממשלה

פרטים נוספים נחשפים אודות ניסיון הפיצול של מפלגת קדימה: הערב מתברר כי שר המשפטים יעקב נאמן הסכים לוותר על התיק ולפרוש לעסקיו הפרטיים - וכל זאת למען צירוף המפלגה הגדולה באופוזיציה והרחבת הממשלה. בנימין נתניהו מצדו לא הסכים לערב את מערכת המשפט בתרגיל שכזה. "אני מעריך מאוד את ההקרבה של נאמן אבל בינתיים הוא נשאר במשרד המשפטים", הסביר.

בראש הקשר עמד ח"כ יעקב אדרי מקדימה, שאחד התנאים שלו היה לסדר תפקיד מנכ"ל לאורלי יחזקאל, העוזרת הקרובה והוותיקה שלו. אדרי צירף לתוך העניין גם את ח"כ מאיר שטרית. כזכור, ח"כ אדרי תמך בשטרית בפריימריז בקדימה - לא בציפי לבני ולא בשאול מופז. לשטרית מצדו הייתה בקשה צנועה אחת: תיק החינוך. ראש הממשלה לא התרגש והבהיר: לא אפגע בגדעון סער.

בתגובה לפרסום ביקש ח"כ אדרי להבהיר: "מדובר בשקרים אשר מופצים על ידי הליכוד וכל תכליתם תירוץ כישלון המהלך מהשבוע".

קדימה אומרת לא

סיעת קדימה החליטה ביום שני השבוע לדחות את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולא להיכנס לממשלה. "מדובר בהחלטה שהתקבלה פה אחד בישיבת סיעת קדימה בה הוחלט לדחות את הצעתו של ראש הממשלה להיכנס לקואליציה במתכונת הנוכחית", נמסר מקדימה.

"הוכח היום שוב שקדימה היא הדבר האמיתי. ושאף אחד לא יעז לחשוב אחרת", אמרה יו"ר קדימה ציפי לבני עם צאתה מהדיון. בלשכת רה"מ הביעו אכזבה מסוימת מבחירת סיעת קדימה ומסרו כי: "רה"מ הצטער לשמוע על סירובה של קדימה בראשות לבני להיענות להצעתו להרחיב את ממשלת האחדות הלאומית. לנוכח גודל השעה והאתגרים שבפניהם ניצבת מדינת ישראל - קיווה רה"מ שהעמדה תהיה אחרת".

"רבותיי היום ניצחה התקווה את הציניות, היום נצחה האמת ומהות את העסקנות הקטנה שהכנסת ראתה בעיקר בשבוע האחרון", אמרה לבני במסיבת עיתונאים שכינסה לאחר ההחלטה. "ראינו השבוע את שיא הציניות, בשבוע שכל העם מסתכל לירושלים ראש הממשלה עוסק בפוליטיקה של ביבים. ההצעה משמשת באיומים אופן ציני ולא אמיתי, אנחנו לא נמצאים במלחמה וגם לא בתהליך שלום, הניצול הציני כאילו אנחנו נכנסים לממשלת חרום, המצב לא ראוי, לא משנה אם אני תומכת או מתנגדת לו".

"הגעתי אתמול לחדרו של ראש הממשלה למרות הציניות, למרות הידיעה שהוא לא בא בתום לב, למרות הידיעה שנכפה עליו את הצעת האחדות רק כי הוא לא הצליח לפצל את סיעת קדימה. באתי לחדר כי חשבתי שזה נכון לשמוע מה שיש לרה"מ להגיד, לצערי הרב לא קיבלתי שום מענה רציני, לא היה כאן כל כוונה וכל תום לב".